3. ТРИЛЪР НА АНФИЙЛД! Ливърпул надви Тотнъм след 7 гола (ВИДЕО)

ТРИЛЪР НА АНФИЙЛД! Ливърпул надви Тотнъм след 7 гола (ВИДЕО)

"Шпорите" се върнаха в мача от 0:3, но все пак загубиха в края

Ливърпул стигна до важни три точки срещу Тотнъм, но те не дойдоха толкова леснот колкото изглеждаше в началото на мача им на "Анфийлд". "Мърсисайдци" победиха с 4:3, като набързо поведоха с 3:0, но в самия край лондончани изравниха до 3:3 преди Жота да реши всичко с ответен удар.

Ливърпул поведе в резултата още в 3-ата минута. Трент-Александър Арнолд изведе Къртис Джоунс в наказателното поле, а халфът с изстрел в центъра на вратата на Форстър даде аванс на мърсисайдци.

Само две минути след това Ливърпул вече водеше с два гола. Коди Гакпо асистира на Луис Диас, а колумбиецът я вкара в десния ъгъл на Фрейзър Форстър.

В 14-ата минута положението за Тотнъм стана още по-лошо, след като Кристиан Ромеро извърши нарушение за дузпа. Зад топката застана Мохамед Салах, който не остави никакъв шанс на Форстър и се разписа за 3:0.

В 39-ата минута Хюн-мин Сон предприе индивидуален пробив, но той завърши с блокиран изстрел. Секунди след това Тотнъм все пак върна един гол. Иван Перишич центрира в наказателното поле към Хари Кейн, а английският национал овладя и стреля мигновенно във вратата на Алисон.

В 42-ата минута Алисон се отчете с важно спасяване при изстрел отблизо на Деян Кулушевски.

В началото на втората част "шпорите" имаха шанс за втори гол, след като в 54-ата минута Сон стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби в десния страничен стълб. Минута по-късно същата съдба сполетя и Кристиан Ромеро.

В 77-ата минута Хюн-мин Сон все пак намери пътя към гола, след като достигна до центриране на границата на наказателното поле и с изстрел по земя, матира Алисон.

В третата минута на добавеното време Ричарлисон смълча "Анфийлд" с първия си гол за сезона. Две минути по-късно обаче Диого Жота се превърна в герой за "червените". Португалецът стигна до отскочила топка в наказателното поле и с изстрел в долния десен ъгъл преодоля Форстър.