3. Трилър в Билбао: Селта падна с 3:4 след дузпа в 97-ата минута (ВИДЕО)

Трилър в Билбао: Селта падна с 3:4 след дузпа в 97-ата минута (ВИДЕО)

Голово шоу с драматичен обрат откри кръга в Испания

Атлетик (Билбао) и Селта откриха XIII кръг от испанската футболна „Ла Лига“ със зрелищно голово шоу.

Баските спечелиха по възможно най-драматичния начин с 4:3, след гол от дузпа в 97-ата минута , макар на 2 пъти да изоставаха в резултата.

Капитанът на галисийци Яго Аспас откри резултата в 25-ата минута, но 12 по-късно Ойан Сансет изравни.

В 41-ата Джонатан Бамба отново даде аванс на Селта, ала в добавеното време на първата част Горка Гурусета направи 2:2 с първия си гол в мача.

Малко след началото на второто полувреме нападателят направи обрата пълен, разписвайки се за втори път в 52-ата минута, а в 63-ата гол на гостите бе отменен след намеса на ВАР заради засада.

Само 3 минути след това обаче Йорген Ларсен пак вкара във вратата на домакините и този път попадението му бе признато.

Негов асистент в 63-ата минута бе Аспас, който обаче само 3 по-късно изпусна дузпа и резултатът остана 3:3.

До 97-ата минута обаче, когато резервата Алехандро Беренгер реализира дузпа и донесе успеха на Атлетик.

Той бе втори пореден за баските, които запазват 5-ото място във временното класиране с 24 точки, докато Селта остана в опасната зона с едва 7 в своя актив след 13 изиграни двубоя.