3. Троен Марио Гомес съсипа Хановер (видео)

Троен Марио Гомес съсипа Хановер (видео)

Байерн с първи успех от три мача

Шампионът Байерн (Мюнхен) записа първа победа от три мача в Бундеслигата, след като се наложи с 2:0 над летящия високо тим на Хановер. Срещата се игра на стадион „Алианц Арена” и бе от програмата на 8-ия кръг на шампионата на Германия. И двете попадения в мача бяха дело на Марио Гомес, който бе точен в 21-ата и 77-ата минути.

Иначе двубоят започна равностойно, а с по един пропуск в началото се отчетоха Алтинтоп и Щопелкамп. Така се стигна до 21-ата минута, когато Алтинтоп центрира в наказателното поле, където Гомес се извиси над всички и с глава даде преднина на баварците – 1:0.

След това положение играта се накъса изключително много, а положенията пред двете врати намаляха още повече. В 43-ата минута Гомес стреля опасно с левия крак, но Фромловиц спаси, а няколко секунди по-късно отново Гомес бе близо до гола, но тогава кълбото излезе в аут.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Байерн.

Втората част започна с устрем за Хановер, но неточни пред гола в началото бяха Конан и Щопелкамп. Последваха и два пропуска за Байерн дело на Пранич и Кроос. Около 60-ата минута баварците тотално овладяха инициативата, ала нов гол във вратата на Хановер не падаше. В 67-ата минута хубав шут на Кроос бе спасен от стража на гостите, който бе последван от два неточни изстрела на Швайнщайгер и Алтинтоп.

Така дойде 77-ата минута, когато Кроос намери Гомес в наказателното поле на Хановер, където нападателят шутира с левия крак, пращайки кълбото в горния десен ъгъл на Фромловиц – 2:0.

Натискът на Байерн продължи и след това попадение, но Швайнщайгер и Алтинтоп се отличиха с по още един пропуск. В 90-ата минута Мюлер центрира в наказателното поле на гостите, където отново Гомес бе най-съобразителен и с глава оформи крайното 3:0, завършвайки и своя хеттрик в тази среща.

След този успех тимът на Байерн вече има 11 точки в актива си и заема 9-о място във временното класиране. Гостите от Хановер пък вече са 4-и с 13 спечелени точки

Байерн – Хановер 3:0