3. Троен Меси дръпна с три точки на Реал след 3:0 над Валенсия

Троен Меси дръпна с три точки на Реал след 3:0 над Валенсия

Хеттрик на аржентинеца, „прилепите” завършиха мача с човек по-малко

Шампионът Барселона направи изключително важна крачка към защитата на титлата си, след като победи с класическото 3:0 тима на Валенсия. Срещатa се игра на стадион „Ноу Камп” и бе от програмата на 26-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Нов феноменален мач за каталунците направи носителят на Златната топка за 2009-а година Лео Меси, който вкара и трите гола за „блаугранас”. Гостите завършиха срещата с 10 души, след като Мадуро си изкара два жълти картона.

Двубоят започна с хубав изстрел на Бускетс с левия крак, но той бе блокиран от бранител на „прилепите”. В 5-та минута Алба засече с глава центриране на Мигел, но не намери очертанията на вратата.

Последваха пропуски на Пабло, Силва, Банега и Алба преди, в 32-ата минута, Барса да изпусне най-доброто си положение за първата част. Тогава Меси открадна в средата на терена и остана очи в очи със Санчес, но не можа да уцели вратата му и кълбото излезе в аут.

До края на полувремето каталунците продължиха да натискат, но не успяха да вкарат ново попадение, след като Педро и Бускетс отправиха неточни изстрели.

Втората част започна със силен натиск на домакините, но пропуски в началото направиха Шави, Меси, Анри и Милито. Така се стигна до 56-ата минута, когато Шави намери Меси отдясно на наказателното поле, аржентинецът навлезе към центъра, премина през трима бранители и с премерен изстрел във вратарския ъгъл направи 1:0.

След гола играта се понакъса, което изнерви гостите и в 69-ата минута Мадуро си изкара втори жълт картон и така остави своите с човек по-малко на терена. Последва по един неточен удар на Анри и Меси преди да дойде 81-ата минута, когато аржентинецът удвои преднината на своите с втория си гол в мача. Тогава той получи от Анри на десния фланг, навлезе към наказателното поле и с хубав шут с левия крак прати кълбото в далечния ъгъл на Санчес – 2:0.

Само 2 минути по-късно отбраната на „прилепите” отново се пропука, след като пак Анри подаде отново към Меси, който този път с техничен изстрел с десния крак прокара топката зад Санчес за крайното 3:0.

След тази победа Барселона отново е едноличен лидер в Примера с актив от 65 точки, на 3 пред 2-ия Реал, но „белия балет” играе утре с Валядолид. Гостите от Валенсия пък остават 3-и с 47 точки.

Барселона – Валенсия 3:0

1:0 Меси 56’
2:0 Меси 81’
3:0 Меси 83’

Стартови състави:

Барселона: Валдес, Максуел, Милито, Пике, Алвеш, Шави, Бускетс, Иниеста (Жефрен 86’), Меси (Туре 88’), Боян (Анри 46’), Педро

Валенсия: Санчес, Мигел, Деалберт, Бруно, Мадуро, Албелда (Фернандеш 44’), Алба, Силва, Банега, Домингеш (Жигич 65’), Пабло

Жълти картони: Пике (Барселона); Деалберт, Бруно, Мадуро, Банега, Жигич (Валенсия)

Червени картони: Мадуро (2 жълти)

Стадион: „Камп Ноу”

Рефер: Мунис Фернандес

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1