3. Труден старт на сезона за Борусия Дортмунд – 1:0 срещу Кьолн у дома

Труден старт на сезона за Борусия Дортмунд – 1:0 срещу Кьолн у дома

Новият отбор на българския национал Димитър Рангелов Борусия Дортмунд започна изключително трудно новия сезон в германската Бундеслига. Въпреки че той бе резерва, съотборниците му се добраха до много измъчена победа с 1:0 над Кьолн. Срещата се игра на стадион „Сигнал Идуна Парк” и бе от програмата на първия кръг на Бундеслигата.

Срещата започна равностойно като и двата тима имаха своите възможности. През първата част с пропуски за Дортмунд се отчетоха Бариос, Суботич, Овомойела и Блажиковски, а за „козлите” неточни бяха Петит и Пецони. През втората част натискът на домакините стана много силен, но до попадение така и не се стигаше, а вратарят на гостите спасяваше положение след положение. В 54-ата минута той спаси първо удар с левия крак на Сахин, а след това и изстрел с глава на Нелсон Валдес.

Така дойде и 74-ата минута, когато Мондрагон все пак бе направен безпомощен и трябваше да извади топката от мрежата си. Тогава влезлият като резерва Матип си отбеляза злощастен автогол, който бе напълно достатъчен за домакините да се поздравят с трите точки. Българския национал Димитър Рангелов пък така и не се появи на терена и се очаква той да дебютира в Бундеслигата с новия си клуб в някой от следващите кръгове.

Борусия Дортмунд – Кьолн 1:0

1:0 Матип а.г. 75’