3. Труден успех за Юнайтед на „Инюню” – 1:0, Бербатов с 30 минути игра

Труден успех за Юнайтед на „Инюню” – 1:0, Бербатов с 30 минути игра

Отборът на Манчестър Юнайтед успя да се наложи много трудно над турския шампион Бешикташ с 1:0. Това бе първа среща от група "В" на Шампионската лига, която се игра на стадион „Инюню”. Единственото попадение бе дело на Пол Скоулс, а капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов се появи в игра в 63-ата минута и се запомни с хубаво, извеждащо подаване към Оуен.

Отборът на Манчестър Юнайтед успя да се наложи много трудно над турския шампион Бешикташ с 1:0. Това бе първа среща от група "В" на Шампионската лига, която се игра на стадион „Инюню”. Единственото попадение бе дело на Пол Скоулс, а капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов се появи в игра в 63-ата минута и се запомни с хубаво, извеждащо подаване към Оуен. При неговата смяна пък напусналият игра Уейн Рууни бурно реагира на решението на Сър Алекс и хвърли със злоба футболните си обувки. Това обаче със сигурност не е останало незабелязано от суровия шотландец.

Срещата започна спокойно, а футболистите на Манчестър Юнайтед овладяха инициативата от самото начало. Първата част премина под доминацията на „червените дяволи”, но чисти голови ситуации почти нямаше. В 13-ата минута Карик получи топката пред наказателното поле на турците, стреля, но кълбото беше спасено с лекота от Арикан. „Червените” дяволи натискаха до края на първата част, но по-запомнящи се моменти, освен няколко остри центрирания, до почивката нямаше.

Второто полувреме започна с интересно положение за гостите. След едно разбъркване в наказателното поле Карик получи топката около точката на дузпата, овладя с гърди, но ударът му бе слаб и Арикан спаси. В 56-ата минута Табата стреля от около 15 метра, но Фостър се намеси авторитетно и предотврати попадение в своята мрежа.

В 63-ата минута сър Алекс Фъргюсън извърши двойна смяна, изваждайки Карик и Рууни. На тяхно място влязоха капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов и юношата на Ливърпул Майкъл Оуен. В 70-ата минута Валенсия се откъсна по дясното крило, навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл стреля силно, по земя, към далечния ъгъл, но топката премина на около педя от дясната греда на „супер орлите”.

Така дойде 77-ата минута, когато Нани овладя на границата на наказателното поле, навлезе в него, отправи силен удар, Арикан спаси, но топката отиде на главата на ветерана Скоулс, който откри резултата – 1:0. В 81-ата минута Холошко се откъсна в наказателното на гостите, стреля, но в последния момент Евра направи страхотен шпагат и изкара кълбото в корнер. В 89-ата Бербатов изведе Оуен на добра позиция, но шутът на англичанина премина вдясно от вратата на домакините.

До края на мача не се случи нищо по-интересно и така Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 тима на Бешикташ.

Бешикташ – Манчестър Юнайтед 0:1

0:1 Скоулс 77’

Стартови състави:

Бешикташ:Арикан, Каш, Шивок, Ферари,  Юзюлмез, Даг, Ернст, Холошко (Нихат – 84’), Табата (Тело – 69’), Нобре, Йозкан (Шимшек – 59’)

Манчестър Юнайтед: Фостър, Невил, Евра, Видич, Еванс, Андерсон, Карик (Бербатов – 63’), Нани, Скоулс, Валенсия (Парк – 83’), Рууни (Оуен – 64’)

Жълти картони: Шивок, Нобре (Бешикташ); Видич (Юнайтед)

Съдия: Никола Рицоли (Ит)

Стадион: „Инюню”