3. ЦСКА (Москва) взе Купата на Русия след 1:0 над Рубин в последната минута

ЦСКА (Москва) взе Купата на Русия след 1:0 над Рубин в последната минута

Воденият от Зико московски гранд трябваше да играе почти цял мач в намален състав, но въпреки това стигна до победата

ЦСКА (Москва) спечели за втора поредна година трофея за Купата на Русия, след като надигра с 1:0 шампиона Рубин (Казан) с гол в даденото от рефера продължение на редовното време.

Воденият от Зико московски гранд трябваше да играе почти цял мач в намален състав, след като новата звезда на руския футбол Павел Мамаев бе изгонен в 13-ата минута, но въпреки това стигна до победата. Двубоят се игра на „Арена-Химки”, а началото бе по-добро за Рубин, който придоби числено предимство малко след началото на мача, когато Домингеш остана сам срещу вратаря и бе спънат от Мамаев. Въпреки червения картон на бранителя, „армейците” не позволиха на съперника им да установи превес, а във втората минута от добавеното време защитникът Евгений Алдонин с удар от около 25 метра препарира стража на Рубин.

По този начин ЦСКА спечели за 5-и път Купата на Русия (2002, 05,06,08,09).

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)