3. ЦСКА разби Терек с 4:1, Благо Георгиев със страхотен гол (видео)

ЦСКА разби Терек с 4:1, Благо Георгиев със страхотен гол (видео)

Руският гранд ЦСКА (Москва) постигна страхотна домакинска победа в пореден мач от 10-ия кръг на Премиер лигата, след като разгроми състава на Терек (Грозни) с 4:1

Руският гранд ЦСКА (Москва) постигна страхотна домакинска победа в пореден мач от 10-ия кръг на Премиер лигата, след като разгроми състава на Терек (Грозни) с 4:1. Българският национал Благой Георгиев записа пълни 90 минути за гостите и се отчете с изключително красиво попадение в 26-ата минута. През второто полувреме обаче, столичани натиснаха здраво и стигнаха до изразителния успех. ЦСКА завърши срещата с 10 човека, след като Одиа получи директен червен картон в 69-ата минута.

Двубоят започна по-добре за домакините, но пропуски в началото направиха Дзагоев, Нецид и Красич. Така се стигна до 26-ата минута, когато при една контраатака българският национал Благой Георгиев изведе Терек напред с рядко красиво попадение. Той получи на левия фланг, откъдето навлезе към дъгата на наказателното поле и с мощен шут по диагонала прати кълбото в горния ляв ъгъл на Акинфеев – 1:0. До края на полувремето не падна нов гол и така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

Втората част отново започна с видимо преимущество на „армейците” и в 48-ата минута те изравниха резултата чрез Одиа, а в 53-ата Дзагоев свали с глава за Гонсалес, който необезпокояван изведе ЦСКА напред – 2:1. Натискът на домакините продължи и след това попадение и в 57-ата минута Красич центрира за Гонсалес, който свали с глава на далечния ъгъл, където Дзагоев покачи на 3:1 от няколко метра. Крайното 4:1 бе оформено в 62-ата минута отново от Дзагоев, след като той настигна пас от Акинфеев и бе проблеми прокара топката зад Дикан. В 69-ата минута пък столичани останаха с 10 човека, след като Одиа получи директен червен картон за удар срещу противников състезател.

След тази победа тимът на ЦСКА заема 2-о място във временното класиране с актив от 20 точки. Гостите от Терек пък са 10-и с 11 спечелени точки.