3. ЦСКА спечели битката на живот и смърт срещу Волфсбург - 2:1

ЦСКА спечели битката на живот и смърт срещу Волфсбург - 2:1

ЦСКА (Москва) постигна страхотна победа над Волфсбург с 2:1 в двубой от Група "B" на Шампионската лига, който се игра на стадион "Лужники" в руската столица.

Първото полувреме беше равностойно, но въпреки това Волфсбург стигна пръв до гол, който бе дело на Един Дзеко в 19-ата минута.

Гостите имаха шанс да увеличат преднината си преди почивката, но в крайна сметка това не стана. През второто полувреме зрителите видяха един съвсем различен отбор на ЦСКА (Москва), който по феноменален начин стигна до победата, благодарение на голове на Нецид и Красич.

Първото полувреме бе доста интересно, като в него имаше опасни положения и пред двете врати.

В 11-ата минута гостите от Волфсбург имаха шанс да открият резултата, но ударът на Един Дзеко бе блокиран от стража на домакините Игор Акинфеев, който направи много добър мач.

Само три минути по-късно обаче московчани също показаха зъби. След едно центриране на Милош Красич в наказателното поле на "вълците", топката попадна във Василий Березуцки, който я намери с воле, но ударът му бе много неточен.

В 19-ата минута  Обафеми Мартинс изведе по-отличен начин Един Дзеко зад гърба на защитата на домакините и последният със силен удар матира стража на московчани Игор Акинфеев, като по този начин изведе своя тим напред в резултата.

Само две минути по-късно звездата на домакините Милош Красич имаше шанс да изравни резултата, след като бе навлязъл в наказателното поле на гостите, но се забави с удара.

Двубоят определено се развиваше доста интересно. В 31-ата минута немският шампион можеше да води с 2:0 в резултата, но Звездан Мисимович стреля неточно от няколко метра, след като бе намерен непокрит от Един Дзеко.

Няколко минути по-късно домакините имаха шанс да изравнят, като в ситуацията след центриране на Милош Красич, Алексий Березуцки отклони топката към брат си Василий, но ударът на последния се отклони в тялото на стража на гостите Диего Беналио.

През второто полувреме на терена имаше само един отбор и това бе този на ЦСКА (Москва). Домакините тотално смазаха своя противник и напълно логично обърнаха мача.

В началото на второто полувреме, в 52-ата минута, гостите вкараха втори гол, но попадението не бе зачетено заради засада. В ситуацията Ритер подаде към непокрития Оба Мартинс, който би към вратата на домакините, а топката влезе в мрежата, като преди това Един Дзеко я бе докоснал. Именно босненецът бе човекът, който бе в засада. В крайна сметка попадението бе отменено.

В останалите минути домакините тотално смачкаха своя противник и напълно логично вкараха и два гола. . В 58-ата минута Алдонин центрира топката към наказателното поле на гостите и Нецид с глава не остави шансове на Беналио, за да направи резултата 1:1.

Две минути по-късно Мисимович центрира опасно, но Акинфеев изпревари високия Дзеко, който се готвеше да играе с глава.

Логичното в този мач се случи в 65-ата минута, когато Милош Красич вкара феноменален гол със силен удар от 30 метра, за да направи резултата 2:1. Това бе третото попадение от пет мача за Красич в турнира.

Няколко минути по-късно Дзагоев подаде към Мамаев, който изпробва удар от малък ъгъл, но топката не срещна очертанията на вратата на Волфсбург.

В 81-ата минута гостите бяха близо до изравняване, но Игор Акинфеев спаси по феноменален начин удара на Един Джеко.

В 88-ата минута и "армейците" бяха близо до гол, но Беналио спаси с крак ударът на Дзагоев. В крайна сметка ЦСКА успя да задържи победата в този мач и спечели важни три точки, с които запази шансовете си за място сред 1/8 финалистите в Шампионската лига.

След тази победа, ЦСКА запази шансовете си за класиране на 1/8 финалите. За тази цел обаче, "червените" ще трябва да спечелят гостуването си на Бешикташ, а Волфсбург трябва да не победи Юнайтед. Двата тима делят по 7 точки след този двубой, като Волфсбург е с по-добра голова разлика и е втори, докато ЦСКА е трети.

[0:1] Дзеко 19'
[1:1] Нецид 58'
[2:1] Красич 65'

ЦСКА: Акинфеев, В. Березуцкий, А. Березуцкий, Игнашевич, Шенников, Мамаев, Красич, Рахимич, Алдонин, Нецид, Дзагоев;

Волфсбург: Беналио, Райтер, Коща, Мадлунг, Шафер, Жозуе, Хасебе, Гентнер, Мисимович, Дзеко, Мартинс (67 - Зиани);

Стадион: "Лужники", Москва;