3. Твенте и Ники Михайлов шампиони на Холандия

Твенте и Ники Михайлов шампиони на Холандия

Първа титла за водения от Стив Макларън тим от 1926 година насам и общо втора в историята на клуба

Холандия вече има своя нов шампион и неговото име е Твенте. Воденият от Стив Макларън тим спечели гостуването си на НАК Бреда с 2:0 от последния кръг на Ередивизи и запази преднината си от 1 точка пред втория Аякс, с което спечели и титлата в Ниската земя – първа за клуба от далечната 1926 година и общо втора в цялата история на Твенте.

Българският вратар Николай Михайлов остана извън групата на тима, но въпреки това ще се окичи със златен медал. Срещата започна по отличен начин за гостите от Еншаде, които останаха с човек повече още в 22-ата минута, след като Фехер бе директно изгонен за игра с ръка. Минута по-късно Руис даде аванс на Твенте, който бе удвоен от Стох в 74-ата минута, с което бе узаконена и титлата на Твенте.

Преследвачът  Аякс постигна убедителна победа с 4:1 при визитата си на НЕК Ниймеген, но и това не помогна на Луис Суарес и компания да стигнат до бленуваното първо място.

ПСВ Айндховен пък направи 1:1 като гост на екс-шампиона АЗ Алкмаар и завърши на третото място в класирането. Станислав Манолев игра цял мач за „филипсите” и подобно на Ники Михайлов, също ще се окичи с медал, но не златен, а бронзов.