3. Твенте и Николай Михайлов на осминафинал след равенство с Рубин у дома (видео)

Твенте и Николай Михайлов на осминафинал след равенство с Рубин у дома (видео)

Българинът изигра цял мач при равенството на своя отбор в реванша срещу руския тим

Холандският Твенте и българинът Николай Михайлов си осигуриха място на осминафиналите на Лига Европа, след като не загубиха и втората си срещу срещу руския Рубин Казан. Българският страж изигра пълни 90 минути в домакинството на своя тим, а двубоят приключи при равенство 2:2, което бе достатъчно, за да може Твенте да продължи в следващата фаза на турнира, след като бе спечелил в Русия с 2:0.

Руският тим поведе в 22-ата минута, когато Кристиан Ансалди от далечно разстояние разпечата българския страж на Твенте и даде надежда на своя отбор, че може да си тръгне като краен победител от сблъсъка.

Радостта на Рубин бе пълна само две минути по-късно, защото гостите успяха да поведат с 2:0, след като Кристиан Нобоа с невероятен снаряд прати за втори път кълбото във вратата на Михайлов и по този начин върна напълно надеждите на Рубин за класиране на осминафиналите.

Секунди преди края на първата част стана ясно, че две продължения по 15 минути няма да се играят, защото Твенте намали резултата на 1:2 и по този начин се върна в срещата. Точен с много хубав удар отдалеч за отбора на Николай Михайлов бе Тео Янсен.

Само две минути след подновяването на играта, Дъглас Франко изравни резултата с глава и с попадението си обезсмисли оставащото време до края на двубоя.

Последваха скучни минути в мача, като опасни моменти пред двамата вратари след втория гол на Твенте напълно липсваха.

До края на двубоя пето попадение в срещата не падна и по този начин холандският тим се класира за осминафиналите, където ще трябва да се изправи срещу руския шампион Зенит Санкт Петербург.