3. "Уайт Харт Лейн" избухна в аплодисменти след 2:1 над Челси (видео)

"Уайт Харт Лейн" избухна в аплодисменти след 2:1 над Челси (видео)

Битката за титлата и Топ 4 се завърза още повече

Тотнъм победи Челси с 2:1 на „Уайт Харт Лейн” и интригата за титлата във Висшата лига се завърза изключително много.

„Шпорите” постигнаха петата си поредна победа у дома и охладиха амбициите на „сините” за първото място. Тимът на Хари Реднап също така поведе с 2 точки на Манчестър Сити в борбата за място в Топ 4.

Само преди няколко дни Тотнъм победи Арсенал в дербито на Северен Лондон, а днес съкруши и друг гранд от английската столица.

Челси имаше 4-и поредни победи преди Джърмейн Дефоу и Гарет Бейл да поразят вратата на Петер Чех, който през седмицата записа 100 „сухи мрежи” срещу Болтън. Попадението за гостите бе отбелязано от Франк Лампард в даденото от съдията продължение. „Сините” завършиха мача с човек по-малко, след като в 67-ата минута за втори жълт картон от игра бе отстранен Джон Тери.

Отборът на Карло Анчелоти остава лидер в класирането със 77 точки, с точка повече от втория Манчестър Юнайтед.

Първите 15 минути бяха изцяло в полза на Тотнъм. Момчетата на Хари Реднап упражниха страхотен натиск, а Павлюченко си правеше каквото иска с бранителите в синьо. Той на два пъти стреля към вратата на Чех, но стражът спаси. На отсрещната врата Малуда тества Гомес, но бразилецът бе безпогрешен.

В 14-ата минута Микел извърши нарушение срещу Бейл в наказателното поле, но Фил Дауд не отсъди наказателен удар. Секунди по-късно обаче Бентли центрира в пеналта, топката срещна ръката на Тери и реферът посочи бялата точка. Дефоу със свиреп шут бе точен за 1:0.

„Сините” бяха объркани от натиска на „шпорите”. В 25-ата минута Павлюченко се обърна и отправи страхотен шут по посока вратата на Чех, но чешкият национал изби със сетни усилия в ъглов удар. Малко по-късно Модрич проби отлично, подаде към Бентли, който от границата на малкото наказателно поле не бе точен.

Много слабо като десен краен защитник играеше Ферейра, като Модрич и Бейл на няколко пъти развинтиха португалеца. Контузия пък получи Микел като на негово място се появи Балак. В 38-ата минута Кабул с глава отблизо пропусна, а гол на Малуда бе отменен заради положение на засада.

В 44-ата минута Бейл проби мощно, финтира Ферейра и с десния си крак от 18 метра прониза Чех за 2:0. В следващата атака съставът на Карло Анчелоти можеше да се върне в мача, но силният изстрел на Лампард от въздуха бе отразен блестящо от Гомес.

Двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 в полза на Тотнъм. Преди подновяването на играта Анчелоти направи две промени – Анелка и Иванович замениха Коул и Ферейра. Дрогба пък получи контузия, но вече нямаше кой да го замени, тъй като трите позволени смени на италианеца бяха изчерпани.

В 50-ата минута всичко можеше да свърши за Челси. Дефоу излезе очи в очи с Чех, стреля, но вратарят на гостите показа страхотен рефлекс. 5 минути по-късно Лампард влезе грубо в краката на Модрич и последва меле между футболисти от двата тима. Дауд овладя ситуацията с два жълти картона.

В 67-ата минута и най-оптимистичните фенове на Челси вече знаеха, че техните любимци няма как да вземат нещо от мача. Тери получи втори жълт картон за нарушение срещу Бейл и бе изгонен от съдията. Първото официално предупреждение на капитана пък дойде 4 минути по-рано.

Последваха нови пропуски на домакините. В 74-ата минута Бентли се опита да прехвърли Чех от границата на наказателното поле и не бе далеч от целта това. Все пак стражът изби в ъглов удар. Отново Чех спаси своя състав малко по-късно след удар на Бейл.

В 83-ата минута Дрогба можеше да намали, но капитанът Доусън се намеси феноменално. Уелският национал Бейл продължи да тормози защитата на Анчелоти и само сантиметри го разделиха от гола четири минути по-късно. В следващата атака левият халф намери в пеналта Павлюченко, който не успя да засече коженото кълбо от въздуха.

Във втората минута от даденото продължение Иванович центрира отдясно и Лампард засече топката за 1:2. Тотнъм можеше да вкара още един гол, но Павлюченко направи фрапантен пропуск.

Челси има отлична статистика срещу Тотнъм, но днес „сините” бяха тотално надиграни от своя опонент пред погледа на мениджъра на английския национален отбор Фабио Капело.

„Шпорите” взеха успеха пред 35 814 зрители и вече не са побеждавани на собствен терен 10 поредни срещи. Тимът е на 4-а позиция в Премиершип с 64 точки, на две пред Манчестър Сити. Челси продължава да е лидер, но само с точка повече от шампиона Манчестър Юнайтед.

Тотнъм – Челси 2:1
(1:0) Дефоу 15’ (дузпа)
(2:0) Бейл 44’
(2:1) Лампард 90+2’

Тотнъм: Гомес; Кабул, Басонг, Доусън, Есу-Екото; Бентли, Хъдълстоун, Модрич, Бейл; Дефоу (78’ Гудьонсен), Павлюченко (90+5' Крауч);

Челси: Чех; Ферейра (46’ Иванович), Тери, Алекс, Жирков; Микел (33’ Балак), Лампард, Деко; Дж. Коул (46’ Анелка), Дрогба, Малуда;

Жълти картони: Алекс, Деко, Тери, Жирков (Ч); Хъдълстоун, Павлюченко (Т);
Червен картон: Тери (67’)