3. У.Б.А. и Вила се поздравиха с победи след обрати (ВИДЕО)

У.Б.А. и Вила се поздравиха с победи след обрати (ВИДЕО)

„Винените” се измъкнаха от опасната зона след 2:1 над Рединг, а „дроздовете” надвиха вкъщи Суонзи

Астън Вила нанесе пета поред загуба на Рединг, след като спечели с 2:1 гостуването си от 29-ия кръг на Висшата лига и така се измъкна от зоната на изпадащите.

Момчетата на Пол Ламбърт постигнаха първия си триумф далеч от дома през календарната година, успявайки да обърнат развоя на мача, в който „кралските поданици” откриха резултата.

Те сториха това в 32-ата минута, когато Нейтън Бейкър си вкара неспасяем автогол и даде преднина на Рединг. Момчетата на Брайън Макдермот обаче допуснаха обрат за пореден път, тъй като те бяха загубили цели 20 точки през този сезон, повеждайки в резултата.

В 33-ата минута Кристиан Бентеке прати топката в мрежата на домакините след центриране на Андреас Вайман, а в 45-ата минута след силен шут с левия крак Гейбриъл Агбонлахор покачи на 1:2.

Феновете на Астън Вила пък отново поздравиха българския си капитан Стилиян Петров с мощни ръкопляскания в 19-ата минута на мача на "Мадейски", а в 54-ата гол на Рединг бе справедливо отменен заради засада на Хънт.

В самия край на срещата домакините имаха претенции и за дузпа, но не получиха такава и останаха с празни ръце, заемайки предпоследната позиция в таблицата с класирането.

В друг мач от кръга Уест Бромич Албиън се наложи също с 2:1 след обрат над гостуващия Суонзи. „Лебедите” поведоха на „Дъ Хоутърнс” в 33-ата минута, когато Люк Моор вкара след пас на Де Гузман, ала пет минути преди почивката Лукако възстанови равенството, а в 61-ата Де Гузман си вкара автогол и оформи крайното 2:1, след като пет минути по-рано Лукако пропусна да се разпише от дузпа.

След срещата У.Б.А. събра 43 точки и изпревари с 3 днешния си опонент.