3. У.Б.А. поднесе голямата сензация на кръга - би като гост Арсенал (видео)

У.Б.А. поднесе голямата сензация на кръга - би като гост Арсенал (видео)

"Дроздовете" можеха да си тръгнат от "Емирейтс" с шокираща преднина

Уест Бромич Албиън победи Арсенал с 3:2 в мач от 6-ия кръг на Висшата лига.

Новакът в Премиърлийг се поздрави с изненадващ успех насред  „Емирейтс". Головете за „Дроздовете" вкараха Питър Одемвинге, Гонзало Хара и Томас, докато за "артилеристите" точен на два пъти бе Насри.

Арсенал тотално надигра гостите, но така и не стигна до 100-процентови голови положения пред Скот Карсън. В играта на „топчиите" липсваше обичайната острота и разнообразие в атаката. Личеше си и липсата на контузения капитан Сеск Фабрегас.

Уест Бромич прекърши хората на Венгер за 120 секунди. Първо в 50-ата минута Питър Одемвинге завърши много хубава атака на тима си и реализира от близко разстояние за 1:0.

2 минути по-късно десният бек Гонзало Хара получи хубав пас от Брънт, защитата на Арсенал проспа момента и чилиецът без проблеми покачи на 2:0.

"Дроздовете" можеха да си тръгнат с още по-убедителен резултат от "Емирейтс", ако Брънт бе вкарал дузпата, отсъдена за тима, в 38-ата минута.

Арсенал - УБА 2:3
[0:1] Одемвинге 50'
[0:2] Хара 52'
[0:3] Томас 73'
[1:3] Насри 75'
[2:3] Насри 90'

АРСЕНАЛ: Алмуня, Саня, Скилачи, Кошелни (66 - Вела), Клиши, Сонг, Диаби (56 - Росицки), Ебуе (56 - Уилшър), Насри, Аршавин, Чамак;