3. Убедителна победа за Сиена над Болоня, Сампдория победи Лече навън

Убедителна победа за Сиена над Болоня, Сампдория победи Лече навън

Сиена успя да победи Болоня, Сампдория подчини Лече

Отборът Сиена постигна много важна и ценна победа като гост на Болоня с 4:1. Гостите започнаха срещата много добре. Още в 6-ата минута Сиена откри резултата. Калайо успя да се разпише за радост на феновете на Сиена, които бяха дошли да подкрепят отбора на „Ренато Д’Алара”. Само няколко минути след това отборът на Сиена удвои своята преднина. Портанова успя да вкара втори гол, който буквално съкруши домакините. Футболистите, предвождани от Синиша Михайлович успяха да върнат едно попадение в 21-ата минута, когато Марацина успя да се разпише. Първото полувреме завърши при този резултат – 2:1 в полза на гостите.

Втората част отново започна с натиск на гостите, които бяха по-активният отбор и владееха положението. В 62-ата минута Гежал успя да отбеляза трето попадение. Играчите на Болоня отпаднаха физически и това помогна още повече на гостите от Сиена. Тимът  на Сиена успя да вкара и четвърто попадение. Играчът Каря успя да се разпише, за да направи преднината и резултата още по-внушителен.

След тази среща тима на Сиена се намира на 13-то място с 37 точки, докато Болоня е на 18-та позиция с 26 точки.

В друга среща от този кръг играчите на Сампдория успяха да победят като гост тима Лече с 3:1. Резултатът бе открит в 11-ата минута, когато националът на „Скуадра Адзура” Джампаоло Пацини успя да се разпише, откривайки резултата с чудесно изпълнение. Резултатът стана 2:0 в 29-ата минута, когато Антонио Касано се разписа във вратата на Лече. Първата част завърши при този резултат, като играчите на Сампдория могат да съжаляват, тъй като пропуснаха много изгодни ситуации за гол.

През втората част тима на Лече успя да се върне в мача с попадение на Касерта в 58-ата минута. След попадението играчите на Лече заиграха много по-добре, но в 71-ата минута Джакомаци получи червен картон, който остави съотборниците си в намален състав. В 87-ата минута Антонио Касано отбеляза нов гол и резултата стана 3:1 в полза на гостите. Марко Пиери бе повален в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Касано застана зад топката и реализира.

След тази среща Сампдория се намира на 11-то място, а Лече е на 19-та позиция.