3. Удар за Наполи: Осимен е аут за дербито с Милан

Удар за Наполи: Осимен е аут за дербито с Милан

Нигерийският нападател е с проблем в адукторите

Лоши новини чу звездният нападател на Наполи – Виктор Осимен, който ще пропусне предстоящия мач срещу Милан в Серия А поради контузия. 24-годишният нигериец беше част от своята родина в квалификациите за Купата на африканските нации и игра 90 минути при загубата с 0:1 от Гвинея-Бисау.

Там той получи своята травма и не игра в ответния мач три дни по-късно срещу същия съперник.

Италианският клуб официално анонсираха тази новина, след като Осимен изпитва дискомфорт в левия си аддуктор. След завръщането си в Италия той е преминал няколко процедури и от лекарския щаб са преценили да не го форсират, за да не се усложни травмата му.

Все пак партенопейците се притесняват и за цялостното му възстановяване и в клуба имат опасения дали ще е готов за мачовете с Милан, този път в Шампионската лига, които са на 12 и 18 април.

Осимен е изключителен за своя клуб през този сезон, като има 21 гола в 23 мача в италианския шампионат.