3. УДАРНО НАЧАЛО: Ман Юнайтед разпердушини Лийдс - 5:1 (ВИДЕО)

УДАРНО НАЧАЛО: Ман Юнайтед разпердушини Лийдс - 5:1 (ВИДЕО)

Бруно Фернандеш заби три гола, Санчо дебютира за "дяволите"

Манчестър Юнайтед започна отлично новия сезон във Висшата лига. "Червените дяволи" разбиха Лийдс с 5:1 пред пълните трибуни на стадион "Олд Трафорд".

В главни действащи лица се превърнаха Бруно Фернандеш, който наниза хеттрик и Пол Погба. Френският национал даде цели 4 асистенции. Другите две попадения за Юнайтед отбелязаха Мейсън Грийнууд и бразилецът Фред. От Лийдс се разписа Люк Ейлинг. Четвърт час преси края в игра за "червените дяволи" се появи новото попълнение Джейдън Санчо.

Манчестър Юнайтед имаше шанс да открие в 11-ата минута, когато защитата на Лийдс направи голяма грешка, но топка, която се отклони от Мейсън Грийнууд бе спасена в последния момент от вратаря Илан Мелие.

В следващата атака "червените дяволи" направиха огромен пропуск. Грийнууд свърши страхотна работа и изведе Пол Погба на чиста позиция, но френският национал се провали сам срещу вратаря.

Лийдс отговори с бързи атаки и Де Хея трябваше да се намеси на два пъти. Вторият случай бе при много опасен удар на Матеуш Клих.

Точно след 30 минути футбол домакинските фенове бяха зарадвани. Страхотна комбинация между Скот Мактомини, Пол Погба и Бруно Фернандеш завърши с точен удар на португалеца. Асистенцията на французина бе много впечатляваща.

В самото начало на втората част Лийдс избухна с красиво попадение на свой ред. Люк Ейлинг вкара със страхотен шут от дистанция, с който не остави никакъв шанс на Давид Де Хея - 1:1.

"Червените дяволи" отговориха мигновено в 52-ата минута. Пол Погба пусна втората си асистенция в мача, извеждайки Грийнууд. Той изпревари Паскал Струйг и от малък ъгъл прати топката в левия ъгъл на Мелие - 2:1.

Две минути по-късно резултатът вече бе 3:1. Погба направи третата си асистенция, а втор на попадението бе отново Бруно Фернандеш. Технологията на гол линията помогна на съдията, тъй като Ейлинг изби топката точно, след като тя влезе с цялата си обиколка.

В 60-ата минута Фернандеш оформи своя хеттрик. Той се възползва от извеждащ пас на Виктор Линдельоф и със силен изстрел вкара за 4:1. Останаха съмнения за засада, но ВАР потвърди попадението.

В 68-ата минута резултатът вече стана 5:1. Пол Погба получи на фланга и даде четвъртата си асистенция с остро подаване към Фред, който с едно докосване реализира.

След това събитията на терена се успокоиха, но в 86-ата минута Рафиня направи огромен пропуск сам срещу Де Хея и пропусна да вкара второ попадение за гостите.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър