3. Ударно второ полувреме остави Барса убедителен лидер преди Ел Класико (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси отбеляза своя гол №250 в Примера и е само на един от абсолютния рекорд по голове в Испания

Барселона победи Ейбар с 3:0 на "Камп Ноу" в мач от осмия кръг в Примера дивисион, а звездата на каталунците Лионел Меси отново подобри няколко рекорда в рамките на само 90 минути.

Аржентинецът отбеляза едно от попаденията за Барса, което бе неговият 250-и в Примера дивисион и №200 на "Камп Ноу", с което се доближи на само един от рекорда на Телмо Зара, който е с 251 в испанския елит. Също така Меси постигна и своята победа №300 на "Камп Ноу".

Другите две попадения за каталунците бяха дело на Шави и Неймар, който пък отпразнува своя мач №50 с фланелката на Барселона по най-добрия начин.

Много добрата и компактна игра на Ейбар в отбрана през първата част не позволи на каталунците да стигнат до ранно попадение и Барселона поведе едва в 60-ата минута. Шави и Меси размениха бързи пасове. Аржентинецът изведе Шави в наказателното поле, който с техничен удар по диагонала откри резултата.

В 72-рата добро центриране на Дани Алвеш бе посрещнато от непокрития Неймар, който отбеляза осмия си гол от началото на сезона. Две минути по-късно страхотно двойно подаване между Меси и Неймар позволи на аржентинеца да стреля по диагонала, като така Меси оформи крайното 3:0.

В края на двубоя Лионел Меси можеше и да зиравни рекорда на Телмо Зара, но след прекрасния слалом, който направи между защитниците на Ейбар, стреля в обсега на Шаби Ирурета. А в заключителните секунди на срещата нападателят на Барса бе изведен сам срещу стража на гостите, но отново ударът му бе спасен.

Барселона остава не само без загуба в Примера в изминалите осем кръга, но и без допуснат гол, както и с четири точки преднина пред Реал (Мадрид) преди най-важния мач в испанския елит. Първото Ел Класико за този сезон е насрочено за 25 октомври от 19:00 часа на "Сантяго Бернабеу".

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)