3. Удине уреди среща с Наполи след паметно 8:3 (ВИДЕО)

Удине уреди среща с Наполи след паметно 8:3 (ВИДЕО)

Макси Лопес вкара 4 и 14-ият в Калчото разби 14-ия в Серия Б

Отборът на Удинезе се класира по безапелационен начин за 1/8-финалите на турнира за Купата на Италия, след като разби гостуващия Перуджа с хокейния резултат 8:3.

Половината от попаденията за победителите бяха дело на Макси Лопес (35’ д., 49’, 63’ д., 71’), който вкара два пъти от дузпа.

Иначе Данило откри резултата в 17-ата минута, а Левин Ласаня оформи класиката в 40-ата. Точно преди почивката Алберто Чери върна един гол за Перуджа, също от дузпа.

След паузата Лопес се развихри и направи 4:1, но след това Рафаеле Бианко (55’) и Матия Мустачио (61’) върнаха надеждите на домакините – 3:4.

Те обаче бяха разбити от бившия нападател на Барселона, Милан и Торино, а последните два гола за Удинезе бяха дело на Сванте Ингелсон (82’) и Якуб Янкто (86’).

Така тимът, заемащ 14-ото място в Калчото не даде никакви шансове на отбора, заемащ 14-ата позиция в Серия Б и продължава напред в турнира.

На 13-и декември Удине ще гостува на Наполи в Неапол.