3. Удинезе надделя над Лех Познан с 2:1 на „Стадио Фриули”

Удинезе надделя над Лех Познан с 2:1 на „Стадио Фриули”

Съставът на Удинезе успя да се класира за ¼- финалите на турнира за Купата на УЕФА след домакинска победа над Лех Познан с 2:1. Първата среша в Полша завърши при равенство 2:2, но този път италианците успяха да грабнат ценната победа. Двубоят се игра на „Стадио Фриули” в италианския град Удине, където от съществено значение бе подкрепата на тифозите на „фриуланите”.

Срещата започна със силен натиск на гостите, като пропуски направиха Стилич и Муравски. Настоятелността им даде резултат още в 16-тата минута, когато след пас на Стилич Ренгифо успя да отбележи за 1:0. След голът играта се отвори и двата тима започнаха да създават положение след положение, като с пропуски за домакините се отличи Ди Натале, а за гостите Муравски. При този резултат дойде почивката, след която Удинезе задължително трябваше да отбележи гол, ако искаше да продължи.

Второто полувреме започна с очакван домакински натиск и в 57-та минута след пас на резервата Флорес, халфът на Удинезе Пепе успя да изравни резултата 1:1. При това положение тимът на „фриуланите” се класираше за следващата фаза, тъй като имаше повече отбелязани голове на чужд терен. След този гол темпото на игра спадна, но все пак домакините владееха повече топката и се опитваха с постепенни атаки да отбележат нов гол във вратата на поляците. В 82-та минута след удар на халфа на домакините Асамоа, топката срещна гредата. В даденото от съдията продължение Ди Натале от състава на Удинезе успя да отбележи гол за 2:1, като по този начин даде победата на своя отбор.

Удинезе – Лех Познан 2:1
0:1 Ренгифо 13’