3. Удинезе пак разклати стола на Ди Франческо в Рома (СНИМКИ)

Удинезе пак разклати стола на Ди Франческо в Рома (СНИМКИ)

"Вълците" загубиха от изпадащите "зебри" в мач на една врата

Рома загуби с 0:1 като гост на Удинезе в мача си от 13-ия кръг на Серия А. След затише, отново настъпи буря на Олимпико и столът на треньора Ди Франческо отново се разклати след загубата. Въпреки приемуществото си в почти целия мач, "вълците" така и не намериха правилния път към вратата на Мусо, докато малко след началото на втората част Удине реализира с едва втория си опит.

Срещата на "Дачия Арена" започна обнадеждаващо за гостите и в 8-та минута удар на Ел Шарауи бе спасен. Малко след 20 минути игра нови два изстрела на крилото минаха встрани, а Патрик Шик също не намери очертанията след удар от наказателното поле.

В 27-та минута Троос-Еконг за първи път намери обсега на Миранте, но стражът улови спокойно. До края на полувремето Рома записа още поне четири страхотни възможности да отбележи, но късметът не покри Шик, Коларов и Нзонзи.

След почивката гостите отново се хвърлиха в атака като отново действащи лица бяха Ел Шарауи, Нзонзи и Коларов. Тогава обаче дойде 54-та минита, когато Родриго Де Поул навърза двама в защитата на Рома и излязъл сам срещу Миранте реализира технично за 1:0.

Ди Франческо реагира мигновено с три смени, пускайки в игра Юндер, Джеко и Заниоло, но това не даде нужния ефект. В самия край на редовното време удари на Ел Шарауи и Джеко бяха спасени от страхотния в днешния мач Мусо, а в добавеното от съдията 6-минутно продължение Фацио, Джеко и Заниоло не намериха очертанията с шутове от разстояние в изблик на отчаяние.

Така Рома остава на шестото място на две точки зад Милан, които играят с градския съперник на римляните Лацио утре вечер. Удинезе пък стигнаха до едва третата си победа за сезона и изплуваха от зоната на изпадащите и вече са 16-ти с 12 точки.