3. Удинезе с важна победа в битката за спасение (ВИДЕО)

Удинезе с важна победа в битката за спасение (ВИДЕО)

Фриуаните надвиха Лече с 2:0

Удинезе се наложи над Лече с 2:0 като гост на стадион „Виа дел Маре“ в мач от 36-ия кръг в Серия А. Лоренцо Лука даде аванс на „бианконерите“ в 36-ата минута, а Лазар Саладжич удвои в 85-ата минута.

След този успех Удинезе натрупа 33 точки в актива си, като тимът се изкачва до 15-то място след важната стъпка в битката за оцеляване. „Бианконерите“ обаче все още са само на точка от опасната зона. Лече пък е на 13-та позиция с 37 точки в актива си.

Първото по-опасно положение бе на сметката на Лече. В 5-ата минута Никора Кръстович навлезе в наказателното поле на Удинезе и шутира, но бранител на гостите блокира изстрела му.

След центриране от корнер в 19-ата минута за Удинезе Томас Кристенсен се извиси над всички и стреля с глава, но ударът му премина над напречната греда.

Исак Съксес стреля от границата на наказателното поле на Лече, но не успя да намери очертанията на вратата в 25-ата минута.

Удинезе успя да поведе в 36-ата минута, когато Мартин Пайеро се справи с бранител на Лече, след което центрира към наказателното поле, където Лоренцо Лука засече във вратата.

На старта на второто полувреме чистите положения пред двете врати липсваха.

В 78-ата минута Федерико Баскирото засече центриране в наказателното поле на Удинезе, но ударът му бе отразен от Мадука Окойе.

Удинезе нанесе решителния си удар в 85-ата минута, когато Кийнън Дейвис засече центриране в наказателното поле на Лече и отправи удар към вратата, но Владимиро Фалконе отрази. Последва добавка от страна на Лазар Самарджич, който реализира и сложи точката на спора.