3. Удинезе шокира Ливърпул в петголов трилър на "Анфийлд" (ВИДЕО)

Удинезе шокира Ливърпул в петголов трилър на "Анфийлд" (ВИДЕО)

Италианците изкопчиха победа с 3:2 и се изравниха по точки с лидера в група "А" Анжи

Отборът на Удинезе постигна ключова победа с 3:2 като гост на Ливърпул в мач от група "А" на Лига Европа. Джонжо Шелви откри резултата в полза на англичаните в 23-ата минута, но Ди Натале изравни в 46-ата. Нелеп автогол на Коатес изведе гостите напред в 70-ата минута, а две по-късно Паскуале увеличи преднината на италианците. Луис Суарес върна едно попадение в 75-ата минута, но силите на "червените" не стигнаха за повече.

Мърсисайдци доминираха през първата част и заслужено се оттеглиха с гол аванс на почивката. Домакините имаха сериозно превъзходство във владението на топката и поглеждаха по-често към противниковата врата.

В 23-ата минута след брилянтна атака на домакините топката достигна до Стюарт Даунинг на десния фланг, който с прецизно центриране сложи топката на главата на Джонжо Шелви,  а за 20-годишният полузащитник остана лесната задача да насочи кълбото в мрежата.

Малко по-късно Ди Натале имаше възможност да изравни, но ударът му премина встрани от вратата.

Второто полувреме започна по кошмарен начин за Ливърпул. Италианците се пребориха за топката в центъра, след което разгърнаха образцова атака с по едно докосване, завършена по перфектен начин от Антонио Ди Натале.

Последваха слаби минути за „червените”, в които играта им не спореше. Играчите на Брендан Роджърс лесно отстъпваха владението на топката и нямаха никаква идея в атака. Това накара наставникът на Ливърпул да направи двойна смяна, пускайки в игра Стивън Джерард и Луис Суарес.

В 68-ата минута голмайсторът за домакините Шелви направи непростим пропуск, когато след остро центриране отляво на практика действа като бранител и изчисти топката от голлинията на Удине, вместо да я забоде в мрежата за втори път.

Липсата на организация в играта на мърсисайдци изпъкна в 70-ата минута, когато след центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на англичаните, Себастиян Коатес си отбеляза нелеп автогол, насочвайки топката в собствената си врата.

Само две минути по-късно кошмарът стана пълен за мърсисайдци, след като Ди Натале овладя в наказателното поле и върна към границата на пеналтерията, откъдето с кинжален удар с левия крак Джовани Паскуале не остави никакви шансове на Пепе Рейна.

В 75-ата минута обаче Луис Суарес върна интригата след като изпълни по изключителен начин пряк свободен удар, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата.

В заключителните минути в игра за Ливърпул влезе и Рахим Стърлинг, заменяйки неубедителния Борини. Домакините затегнаха сериозно обръча около вратата на своя съперник, в търсене на изравнително попадение, но то така и не падна.

По този начин отборът на Удинезе записа важна победа на „Анфийлд” и се изкачи н втора позиция в класирането с актив от 4 точки, с колкото е и лидера Анжи. Мърсисайдци са трети с 3 пункта, а последната позиция е за тима на Йънг Бойс, който няма спечелена точка.