3. Удинезе свали Интер на земята (видео)

Удинезе свали Интер на земята (видео)

Тимът от "Стадио Фриули" нанесе първа загуба на шампиона под ръководството на Леонардо

Италианският шампион Интер записа първа загуба, откакто новият старши треньор застана начело на тима, след като Удинезе успя да надвие „нерадзурите” с 3:1 пред собствена публика. Интер успя да поведе в резултата, но отборът от „Стадио Фриули” достигна до пълен обрат, като по този начин прекъсна серията на шампиона от пет поредни победи във всички турнири под ръководството на Леонардо.

Камбиасо от състава на гостите направи първия по-сериозен пропуск в срещата. Играчът стреля към Самир Ханданович в 4-ата минута, но ударът му бе отразен от стража на Удинезе и нулевото равенство се запази.

Интер успя да поведе малко след изтичането на първите 15 минути, когато Станкович получи пас от Тиаго Мота и с хубав удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Удинезе.

Домакините обаче не показаха с нищо, че имат намерение да оставят своя съперник да си тръгне с трите точки и в 21-ата минута Кристиан Сапата изравни с изстрел от около 10-ина метра.

Удинезе достигна до пълен обрат само 4 минути, след като резултатът стана 1:1. Домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, а застаналият зад топката Антонио Ди Натале с брилянтен удар забоде кълбото в десния ъгъл на вратата на Интер и с гола си изведе своя тим напред в резултата. При преднина от един гол за Удинезе дойде и почивката.

През втората част домакините бяха тима, който създаде повече ситуации, а в 69-ата минута Маурицио Домици реши всичко в мача с гола си, който бе трети за Удинезе и донесе трите точки на отбора.

След победата тимът от „Стадио Фриули” е 8-ми с 33 точки, а загубата отрежда на Интер 5-ото място, където водените от Леонардо играчи имат 35.