3. Удинезе взе точка от „Олимпико” и се изравни с Милан на 2-то място (видео)

Удинезе взе точка от „Олимпико” и се изравни с Милан на 2-то място (видео)

„Зебрите” завършиха наравно 2:2 с тима на Лацио

Отборът на Лацио пропусна хубава възможност да се доближи максимално до лидера Ювентус, след като тази вечер завърши наравно 2:2 със състава на Удинезе. Срещата на стадион „Олимпико” и бе от програмата на 16-ия кръг на италианската Серия „А”.

Като цяло двубоят бе доста открит и започна с атаки към двете врати. Пропуски за „орлите” в началото обаче направиха Диаките, Каванда и Роки, а с такива за „фриуланите” се отчетоха Паскуале и Асамоа.

Така се стигна до 27-ата минута, когато Антонио Флоро Флорес засече отблизо с глава центриране на Паскуале, давайки преднина на гостите.

След гола темпото на игра малко се понакъса, но все пак в 43-ата минута „орлите” успяха да възстановят статуквото, след като Гонсалес намери Лулич на границата на наказателното поле, а сърбинът с хубав удар с десния крак направи безпомощен Ханданович за 1:1.

Втората част пък стартира с неточни изстрели на Клозе и Торхе, преди да се стигне до 51-ата минута, когато „орлите” излязоха напред в резултата, след като Феронети си отбеляза злощастен автогол.

След гола в игра за „зебрите” се появи ветеранът Антонио Ди Натале, който веднага раздвижи играта в атака на северняците.

Така дойде 73-ата минута, когато именно Ди Натале изведе елегантно Пинци на изгодна позиция, а последният с десния крак оформи крайното 2:2.

След хикса Удинезе се намира на 3-о място във временното класиране с актив от 31 точки, на 2 зад лидера Ювентус. Домакините от Рим пък са 4-и с 29 пункта.