3. Уелско-арменски дует блести за Арсенал (ВИДЕО)

Уелско-арменски дует блести за Арсенал (ВИДЕО)

Артилеристите разнищиха Евертън, Обамеянг откри сметката

Арсенал разгроми Евертън с 5:1 в мач от 26-ия кръг на Висшата лига

Новите попълнение Пиер-Емерик Обамеянг и Хенрих Мхитарян направиха много добър мач за "артилеристите", като арменецът се отчете с хеттрик от асистенции.

Шоуто обаче открадна Аарън Рамзи, който отбеляза своя хеттрик.

Артилеристите поведоха още в шестата минута с комбинативна атака, която е техен специалитет. В нейния завършек Мхитарян подаде към Рамзи и се отчете с първата си асистенция за клуба.

Резултатът стана 2:0 в 14-та минута Лоран Кошиелни се разписа с глава след центриране от корнер и отклонена топка от Шкодран Мустафи.

Класиката бе оформена в 19-та минута с нов гол на уелския национал Рамзи. Той се разписа с хубав далечен удар, който изненада Джордан Пикфорд.

Резултатът започна да придобива плашещи размери, когато Пиер-Емерик Обамеянг вкара първия си гол за Арсенал. Той се разписа технично след пас на Мхитарян. При подаването имаше засада, но тя не бе забелязана от страничния рефер.

Евертън малко се отърси от шока в началото на второто полувреме и успя да стигне до почетно попадение. То бе дело на Доминик Калвърт-Люин след пас на Куко Мартина.

Крайното 5:1 бе оформено от Рамзи, който оформи своя хеттрик. Възползва се от хеттрика от асистенции на Мхитарян, който пак му подаде.

Така Арсенал вече има 45 точки и остава на шесто място в таблицата. Евертън е 10-и с 31 точки.

Треньорът на "росонерите" не е изцяло доволен от представянето на тима си

Ливърпул остава на върха след минимален успех над Палас като гост (ВИДЕО)

Жота вкара единственото попадение в мача

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А