3. Уест Хем изхвърли резервите на Арсенал за Купата (ВИДЕО)

Уест Хем изхвърли резервите на Арсенал за Купата (ВИДЕО)

„Чуковете“ спечелиха с 3:1 лондонското дерби

Уест Хем се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на лигата в Англия, след като спечели с 3:1 лондонското дерби с Арсенал.

Наставникът на „топчиите“ Микел Артета даде шанс предимно на резерви и домакините се възползваха по най-добрия начин, за да продължат напред.

„Чуковете“ на Дейвид Мойс откриха резултата в 16-ата минута, когато Бен Уайт си вкара автогол. Защитникът прати топката с глава в собствената си врата след центриране от корнер, при което останаха съмнения за нарушение срещу вратаря Арън Рамсдейл.

Такова обаче не бе отсъдено и в крайна сметка почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Уест Хем.

Скоро след подновяването на играта за второто полувреме обаче лятната покупка Мохамед Кудус със своя 4-и гол след трансфера от Аякс.

Ганайският национал, който вкара 2 гола на Лудогорец в последния си двубой за нидерландския гранд през месец август, се разписа в 50-ата минута.

Само 10 по-късно пък дойде ред и на обичайния заподозрян Джаред Боуен да се разпише, за да оформи класиката.

Крайното 3:1 пък оформи появилият се като резерва капитан на гостите Мартин Йодегар дълбоко в добавеното време, разписвайки се в 96-ата минута.

Така Уест Хем победи Арсенал за първи път от началото на 2019 година насам и изхвърли „артилеристите“ от турнира „Карбао Къп“.

УЕСТ ХЕМ - АРСЕНАЛ 3:1
1:0 Бен Уайт (16, авт.)
2:0 Мохамед Кудус (50)
3:0 Джаред Боуен (60)
3:1 Мартин Йодегар (90+6)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Уест Хем: Лукаш Фабиански, Владими Цоуфал, Константинос Мавропанос, Найеф Агер, Емерсон Палмиери, Едсон Алварес, Томаш Соучек, Мохамед Кудус, Лукас Пакета, Саид Бенрама, Джаред Боуен;

Треньор: Дейвид Мойс;

Арсенал: Аарън Рамсдейл, Бен Уайт, Якуб Кивиор, Габриел Магаляеш, Олександър Зинченко, Жоржиньо, Кай Хавертц, Фабио Виейра, Рийс Нелсън, Леандро Тросар, Еди Нкетия;