3. Уест Хем обърна драматично Челси, Бенитес остана без победа и след лондонското дерби (+ВИДЕО)

"Чуковете" губеха с 0:1 на почивката, но в крайна сметка победиха с 3:1 мултимилионната селекция на "сините"

Уест Хем победи Челси с 3:1 в първия мач от 15-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на „Ъптън Парк” бе изключително интересен и двата отбора създадоха доста опасности пред вратата на противника, като на почивката на мача Челси водеше с 1:0. През второто полувреме обаче Уест Хем се представи много силно и успя да отбележи три гола, като по този начин надделя над „сините” от Лондон с 3:1.

Така новият мениджър на Челси – Рафаел Бенитес, не успя да запише победа и в третия си мач начело на клуба. Това бе първо поражение за „сините” от Лондон под ръководството на Бенитес, като в предишните си две срещи, в които тимът бе ръководен от испанеца, тимът от „Стамфорд Бридж” регистрира две нулеви равенства.

”Сините” от Лондон се представиха по-добре от „чуковете” през първата част и създадоха повече опасности пред противниковата врата. Гостите успяха да излязат с гол напред в 13-ата минута, когато Виктор Моузес комбинира с Фернандо Торес, той центрира в наказателното поле, където Хуан Мата засече с левия крак за 1:0. В следващите минути се откриха голови ситуации пред Виктор Моузес и Фернандо Торес, но и двамата нападатели не успяха да намерят очертанията на вратата.

Малко след като изтече половин час игра от началото на срещата, Уест Хем достигна до попадение, което обаче бе отменено. До почивката Хуан Мата можеше да отбележи нов гол за гостите, но Юси Яскелайнен спаси. В продължението на първата част Кевин Нолан бе близко до гол за Уест Хем, но Петър Чех с добра намеса отрази удара.

”Чуковете” се представиха много по-силно през второто полувреме и започнаха доста активно още от началните минути на втората част. Силните изяви на домакините доведоха до резултат в 63-ата минута, когато Уест Хем изравни. Карлтън Коул засече с глава центриране на Матю Джарвис, като топката отиде в десния ъгъл на вратата и се оплете в мрежата. При ситуацията останаха съмнения дали нападателят на „чуковете” не е извършил нарушение срещу Бранислав Иванович.

Веднага след като допусна изравняване, Челси се втурна в атака и се откриха възможности пред Еден Азар и Фернандо Торес, но Юси Яскелайнен с отлични намеси спаси. Хуан Мата пък нацели лявата греда след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

Уест Хем също търсеше победата и след като Матю Джарвис пропусна много добра възможност в 82-ата минута, в 86-ата Мохамед Диаме не остави шансове на Петър Чех. Карлтън Коул получи кълбото и подаде към Диаме, който със силен изстрел забоде топката в мрежата на гостите за 2:1.

В 1-ата минута на добавеното време на двубоя „чуковете” отбелязаха трети гол. Матю Тейлър бе изведен на чиста позиция и стреля с левия крак, като ударът му бе спасен от Петър Чех, но кълбото отиде в краката на Модибо Майга, който го прати във вратата на гостите, оформяйки крайното 3:1.

Това бе седми пореден мач за Челси без победа във Висшата лига, като след днешното поражение „сините” от Лондон продължават да заемат 3-ата позиция и да са с 26 точки, като изостават с цели 7 от лидера Манчестър Юнайтед, който е и с мач по-малко. Уест Хем пък вече има 22 пункта и е на 7-ото място.

Уест Хем 3:1 Челси
13’ 0:1 Хуан Мата
63’ 1:1 Карлтън Коул
86’ 2:1 Мохамед Диаме
90+1’ 3:1 Модибо Майга

Стадион: „Ъптън Парк”

Жълти картони: Нобъл (Уест Хем); Чех, Оби Микел (Челси);

Червени картони: няма

Състави:

Уест Хем: Яскелайнен, Демел, О’Брайън, Колинс, Рийд, Томкинс (Диаме 46’), Нолан, О’Нийл (Тейлър 46’), Нобъл, Джарвис, К. Коул (Майга 87’)

Челси: Чех, А. Коул, Кейхил, Иванович, Аспиликуета, Оби Микел, Рамирес, Моузес (Марин 78’), Азар (Оскар 72’), Торес, Мата

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи