3. Уест Хем си осигури оставане във Висшата лига след успех над Тотнъм (ВИДЕО)

Уест Хем си осигури оставане във Висшата лига след успех над Тотнъм (ВИДЕО)

"Шпорите" са заплашени да не играят в Европа следващия сезон

Уест Хем си осигури още един сезон в елита на Англия след успех с 2:0 над Тотнъм у дома в мач от предпоследния кръг на Висшата лига. Автогол на Хари Кейн и попадение на Стюърт Даунинг донесоха успеха за "чуковете" още през първата част.

"Шпорите" останаха с човек по-малко още в 25-ата минута, когато Юнес Кабул получи директен червен картон за нарушение срещу Стюерт Даунинг. Кабул бе последен в отбраната на гостите и резонно бе изгонен от Фил Даут.

Само две минути по-късно Уест Хем се възползва от факта, че Тотнъм все още се възприема факта, че е с човек по-малко на терена, и поведе. След центриране от корнер, Анди Керъл стреля с глава, топката рикошира в главата на Хари Кейн и изненада Уго Лорис.

Минута преди края на първата част Стюърт Даунинг оформи крайното 2:0 за "чуковете". Бившият играч на Ливърпул шутира от пряк свободен удар, стената пред Лорис буквално се раздели на две и направи път на топката, която попадна в долния ляв ъгъл на вратата на "шпорите".

"Чуковете" можеха да спечелят и по-убедително, но добри намеси на Лорис предотвратиха по-срамна загуба за Тотнъм. Това е третото поражение на "шпоите" от Уест Хем в рамките на един сезон /два пъти за първенство и един път в турнира за Купата на лигата/, което се случва за първи път в историята на Висшата лига.

С победата тимът на Сам Алардайс си гарантира оставането във Висшата лига и през следващия сезон, като вече има 40 точки и е намира на 12-ата позиция.

Тотнъм е шести с 66, на шест пред седмия Манчестър Юнайтед, който има и два мача по-малко. "Шпорите" трябва задължително да спечелят домакинството си срещу Астън Вила в последния кръг, ако не искат да треперят до последния момент за участието си в Лига Европа догодина.