3. Уест Хем срази Ман Юнайтед в последния си мач на „Болейн Граунд” (ВИДЕО)

Уест Хем срази Ман Юнайтед в последния си мач на „Болейн Граунд” (ВИДЕО)

„Чуковете” се наложиха с 3:2 в здрава битка и се доближиха на точка до „червените дяволи”

Уест Хем и Манчестър Юнайтед сътвориха истински футболен спектакъл в отложен двубой от Висшата лига. „Чуковете” се наложиха с 3:2 в среща, която имаше специално значение за тях – това бе последния мач на „Болейн Граунд” пред 34 602 души.

След 112 години у дома от следващия сезон отборът ще се премести да играе на 60-хилядния олимпийски стадион в Лондон.

С този успех отборът на мениджъра Славен Билич събра актив от 62 точки и зае шестото място, на точка зад „червените дяволи”. Шансове за тима на Луис ван Гаал за топ 4 все още има, но в последния кръг от сезона Манчестър Сити трябва да загуби, а Юнайтед да спечели.

Началото на мача бе отложено с 45 минути заради инцидент с автобуса на гостите. Фенове на Уест Хем атакуваха возилото с камъни и бутилки.

През цялото време футболистите на Уест Хем играха агресивно и с огромно желание, окрилени от мощната подкрепа от трибуните. Те бяха отправили общо 20 удара към Давид Де Хея, докато гостите успяха едва 3.

Съперниците се хвърлиха ожесточено в атаки, но двайсетина минути по-късно отново „червените дяволи“ отново ликуваха след втория гол на Марсиал в мача и негов 11-и във Висшата лига. В 72-ата минута той се разписа с невероятен изстрел при страхотен самостоятелен пробив.

Антонио хвърли в екстаз публиката по трибуните на "Ъптън Парк". Той засече с глава далечно центриране в наказателното поле в 76-ата минута на срещата.

След като двубоят мина през един пълен обрат в полза на "червените дяволи", в 81-та минута те бяха пратени обратно в ада. Това стана след гола на Уинстън Рийд, който се разписа с глава след страхотно центриране на Димитри Пайе. Това бе последната победа на този стадион под номер 1274.