3. Уест Хем свали на земята амбициозния Ливърпул на Кени Далглиш (видео)

Уест Хем свали на земята амбициозния Ливърпул на Кени Далглиш (видео)

"Чуковете" спечелиха с 3:1 домакинството си срещу мърсисайдци

Борещият се за оцеляване в Премиършип тим на Уест Хем хвърли бомбата на 28-ия кръг във Висшата лига, след като надви все още имащия някакви надежди за място в топ 4 Ливърпул. Мачът, който се проведе на „Ъптън Парк” приключи с победа с 3:1 в полза на „чуковете”, като тимът водеше с 2:0 още на почивката на срещата. В заключителните минути на двубоя мърсисайдци намалиха и организираха натиск в половината на домакините, но всичко приключи в 91-ата минута, когато Карлтън Коул вкара трети гол за тима си и сложи край на интригата. Участие в срещата взе Стивън Джерард, който не игра в последните няколко срещи за Ливърпул, както и Луис Суарес, който пропусна "европейските" двубои на отбора.

„Чуковете” отправиха първия изстрел в мача още в 3-ата минута, но добрият удар от далечно разстояние на Томас Хитцелшпергер бе спасен от Рейна. Мърсисайдци отвърнаха с пропуск на Раул Мейрелеш няколко минути по-късно, но изстрелът на полузащитника излезе в аут.

Последваха добри положения пред Ливърпул, но в 22-ата минута Скот Паркър с гола си взриви „Ъптън Парк”. Един от най-добрите играчи на Уест Хем отправи чудесен удар от границата на наказателното поле, а топката се забоде в долния десен ъгъл на Рейна, като по този начин „чуковете” излязоха с гол напред.

До почивката имаше още добри ситуации пред двата отбора, а в последната минута на първото полувреме Демба Ба засече много хубаво центриране на Гари О’Нийл и заби за втори път кълбото в мрежата на испанския вратар на Ливърпул.

След подновяването на играта мърсисайдци се опитаха да намалят резултата, но Уест Хем също имаше своите шансове пред себе си. Отборът на Кени Далглиш все пак намали чрез Глен Джонсън в 84-ата минута. Бранителят на Ливърпул се разписа от близко разстояние и върна надеждите на своя тим за поне точка.

Всичко за мърсисайдци обаче приключи в даденото от съдията продължение, когато Карлтън Коул със силен удар за трети път не остави шанс за Рейна.

Така „чуковете” грабнаха ценни три точки, а победата им отрежда 18-ото място и отборът на Аврам Грант вече има 28. Ливърпул е 6-ти с 39.