3. Уигън сензационно би Сити и вдигна ФА Къп на митичния „Уембли” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уигън сензационно би Сити и вдигна ФА Къп на митичния „Уембли” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борещият се за оцеляване тим вдигна първия трофей в своята история след гол в добавеното време

Уигън спечели за първи път в историята си трофей, след като спечели изключително драматично финала за ФА Къп срещу Манчестър Сити с 1:0.

Двубоят, игран на митичния стадион „Уембли”, приключи с неистова радост в лагера на борещия се за оцеляване тим и остави с празни ръце миналогодишните шампиони на Висшата лига.

Над всички в състава на Латикс бе кадърът на академията Кайъл МакМанамън, който непрестанно тормозеше отбраната на „гражданите”.

В деветата минута 22-годишният бързак получи отличен пас от Аруна Коне и стреля от ъгъла на вратарското поле, но прати топката встрани от вратата на Джо Харт, който замени титулярният страж на „небесносините” в най-старата клубна надпревара Костел Панталимон.

Сити отговори в 28-ата минута, когато Давид Силва напредна отляво и центрира към Карлос Тевес, който стреля, но стражът на Уигън направи фантастично спасяване с крак и изби топката в корнер.

В 33-ата минута от лагера на Уигън имаха претенции за дузпа, които справедливо не бяха уважени, а секунди по-късно Кайл МакМанамън навърза отбраната на Сити и остана сам срещу Джо Харт, но си затвори ъгъла, а впоследствие ударът му бе блокиран.

Така почивката дойде при нулево равенство, а след нея мачът бе равностоен до заключителните му минути, когато Уигън пое инициативата, тъй като треньорът на „гражданите” Роберто Манчини направи две необяснимо дефанзивни смени, заменяйки Самир Насри и Карлос Тевес с Джак Милнър и Джак Родуел.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Шон Малоуни от пряк свободен удар прати топката в горната греда, а 10 минути по-късно МакМанамън се откъсна и бе фаулиран от Пабло Забалета, който бе изгонен заради втори жълт картон.

Победният гол мача падна в добавеното време, когато Малоуни центрира от корнер и Бен Уотсън надскочи Джак Родуел, за да прати топката неспасяемо във вратата на Джо Харт и да зарадва всички привърженици на Уигън и най-вече президента на клуба Дейв Уилън, който през 1960 година счупи крака си във финала за ФА Къп, а отборът му загуби с 0:3.

Сега обаче босът получи своя реванш от съдбата и вдигна победоносно ръце след края на срещата, която завинаги ще остане в аналите на футболната история.