3. Уигън удари Арсенал в Лондон и показа, че успехът над Юнайтед не е случаен (видео)

С два гола за 94 секунди момчетата на Роберто Мартинес надиграха за първи път "топчиите" на "Емирейтс"

Борещият се за оцеляване тим на Уигън, който в миналия кръг надделя над шампиона Манчестър Юнайтед, сега стори същото и при визитата си на Арсенал, подчинявайки „топчиите” с 2:1 на собствения им „Емирейтс”.

Лондончани се намираха в серия от седем победи на своя земя, но получиха два бързи гола и загубиха своя плеймейкър Микаел Артета още преди да са изтекли първите 10 минути.

Първият гол в срещата от 34-ия кръг на английската Висша лига падна в седмата минута, когато гостите от Уигън направиха една образцова контраатака след корнер на Арсенал.

Той бе изпълнен от капитанът Робин ван Перси, а впоследствие грешка на Бакари Саня позволи на Жорди Гомес да изведе Франко ди Санто сам срещу стража на „артилеристите”.

Аржентинският нападател стреля в тялото на Шчесни, но впоследствие запази добрата си позиция и проследи топката, за да я вкара от въздуха в опразнената врата.

Точно 94 секунди по-късно Арсенал получи втори гол, който този път бе дело на асистента за първия - Жорди Гомес. Той се възползва от меле във вратарското поле на домакините и отблизо вкара за 2:0.

След това попадение „топчиите” овладяха изцяло инициативата и в 21-ата минута успяха да изравнят. Тогава центриране на Томаш Росицки намери най-резултатния бранител в лигата – Томас Вермаелен и белгиецът се разписа с глава за шести път през сезона.

До края на полувремето единствено добрите изяви на стража на гостите Али Ал Хабси запазиха аванса на Латикс, но през втората част гостите заиграха далеч по-уверено.

Добрата им организация в отбрана не позволи на Арсенал да избегне поражението и доведе до четвъртата им победа в последните пет кръга, която ги отдалечи на пет точки от зоната на изпадащите.

„Артилеристите” останаха на трета позиция с 64 точки от 34 мача.