3. Унгария отново би Сърбия, този път в Будапеща (ВИДЕО)

Унгария отново би Сърбия, този път в Будапеща (ВИДЕО)

"Маджарите" са лидери в групата

Унгария се наложи над Сърбия с 2:1 на „Пушкаш Арена“ в мач от седмия кръг в квалификационна група „G“ за Евро 2024. Барнабас Варга изведе „маджарите“ напред в резултата с гол в 20-ата минута. Сърбия изравни посредством Страхиня Павлович в 33-ата минута, а по-малко от 60 секунди по-късно гол-шедьовър на Роланд Салай се оказа с цената на трите точки и визата за Евро 2024 за Унгария.

„Маджарите“ са лидер в групата, на дъното на която е националния отбор на България, с актив от 13 точки. Сърбия остава втори с 10 пункта в актива си.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите. В 8-ата минута Александър Митрович се свлече в наказателното поле на Унгария, но съдията направи знак, че играта трябва да продължи.

Унгария успя да удари в двубоя в 20-ата минута, когато Лоис Него намери свободния Барнабас Варга, който не се поколеба да шутира и по този начин да преодолее Ваня Милинкович-Савич и да открие резултата.

Андрия Живкович центрира от корнер  33-ата минута на първа греда, където Страхиня Павлович се извиси над всички в наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл на вратата с глава, за да възстанови паритета.

По-малко от 60 секунди по-късно Унгария отново излезе напред в резултата, когато Него комбинира с Роланд Салай, който преодоля Неманя Гудел и с изстрел от воля залепи топката за мрежата.

През второто полувреме Унгария продължи със силните си изяви. В 68-ата минута удар на Барнабас Варга срещна напречната греда на вратата на Сърбия.

Подобно на бързата размяна на голове, две минути по-късно удар на Душан Тадич срещна левия страничен стълб на вратата, пазена от Денес Дибуш. Последва добавка от страна на Страхиня Павлович, но и неговият удар бе право в гредата.