3. Уникална драма в официалния дебют на Мицански за Кайзерслаутерн (видео)

Уникална драма в официалния дебют на Мицански за Кайзерслаутерн (видео)

"Лаутерите" биха с 3:2 след продължения втородивизионния Оснабрюк за Купата на Германия, смениха българина при 0:1

Българският национален нападател Илиян Мицански направи своя официален дебют за Кайзерслаутерн. Първият мач на родения в Сандански футболист с „лаутерите” едва не завърши злощастно. Новакът в немския елит тим спечели изключително драматично мача си от първия кръг на турнира за Купата на Германия срещу втородивизионния Оснабрюк с 3:2 след продължения.

„Червените дяволи” изоставаха с 0:1 до 93-ата минута, когато Лакич доведе мача до продължения, в които гостите в този мач успяха да отбележат още два гола чрез заменилия Мицански Ервин Хофер, който също е ново попълнение. Пет минути преди края на второто продължение Оснабрюк върна едно попадение, но Кайзерслаутерн успя да удържи крехкия си аванс и да отстрани коравия си съперник с 3:2.

Мицански, който премина през лятото на „Фритц Валтер Щадион” от полския Заглебие (Любин), започна като титуляр и престоя на терена до 74-ата минута, когато бе заменен от Хофер при резултат 0:1 след откриващия гол на Тирала в 20-ата минута. Именно нашият играч беше най-близо до изравнителния гол, но този път шансът му изневери. В 56-ата минута той стреля от седем метра, но вратарят на домакините Бербиг успя да спаси шута му.

Хърватският нападател Срджан Лакич обаче доведе мача до продължения с попадение в 93-ата минута.

Тогава настъпиха минутите на резервата Хофер, който с попадения в 106-ата и 111-ата минута предреши крайния победител. Линдерман върна едно попадение в 115-ата минута, но силите на бойките „лилаво-бели” не стигнаха за изравнителен гол, който щеше да доведе двубоя до дузпи.

64 тима участват в 68-ото издание на турнира за Купата на Германия. 32-а от отборите са от първа и втора Бундеслига. 28 състава от 3-а лига и аматьорските дивизии ще се противопоставят на професионалистите. 50 милиона евро е общият джакпот на надпреварата. По 100 хиляди евро са гарантирани на всички участници в първия кръг, а отборът, който ще вдигне трофея на 21 май 2011 г. в Берлин ще добави в клубната си каса над 2,5 милиона евро.