3. Унион пребори Борусия М и ВАР за победа с 2:1

Унион пребори Борусия М и ВАР за победа с 2:1

Столичани отново са на върха в Бундеслигата

Унион Берлин показа невероятен характер и успя да победи драматично Борусия Мюонхенгладбах с 2:1 в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. Успехът за тима от „Старото лесничейство“ дойде благодарение на гол на Данильо Духи в 97-ата минута, а преди това точни за двата отбора бяха Кевин Беренс и Нико Елведи.

Берлинчани още три пъти вкараха топката в мрежата на „жребчетата“, но ВАР не зачете тези попадения. С победата Унион събра 26 точки и си върна първото място, изпреварвайки Байерн Мюнхен, който е с точка по-малко. Гладбах пък остава 10-и с 16 точки в актива си.

Борусия започна по-добре в мача и стигна до първата сериозна опасност, като в 24-ата минута Аласан Плеа стреля опасно от пряк свободен удар, но Фредерик Рьонов изби топката в ъглов удар.

Точно преди изтичането на половин час игра Унион вкара! Шералдо Бекер използва тялото си, за да отклони топката в мрежата след удар на Рани Кедира. Попадението обаче не бе зачетено след преразглеждане с ВАР заради игра с ръка на нападателя на домакините.

„Жребчетата“ се възползваха от шока на своя съперник и нанесоха своя удар в 33-ата минуат, когато Ларс Щиндъл центрира добре от ъглов удар. В наказателното поле на берлинчани най-съобразителен бе Нико Елведи и с глава прати топката в мрежата.

След почивката хората на Урс Фишер тръгнаха масирано в атака и усилията им се увенчаха с успех в 79-ата минута. Тогава Кевин Беренс се придвижи много добре в наказателното поле и засече една центрирана от Диого Лейте топка, като не остави шанс на Ян Зомер – 1:1.

Това попадение даде импулс на домакините и в края те опитаха да стигнат до пълния обрат. В 86-ата минута Кристофър Тримел засече едно центриране в мрежата на Гладбах, но радостта му бързо бе помрачена, след като голът не бе зачетен от ВАР заради засада.

Усилията на берлинчани дадоха резултат в 7-ата минута на добавеното време, когато Джейми Левелинг центрира в наказателното поле, където Данильо Духи прати топката в мрежата. Този път ВАР мълчеше и Унион ликува с трите точки, които качиха тима отново на върха.