3. Униреа Урчизени с историческа първа титла в Румъния

Униреа Урчизени с историческа първа титла в Румъния

Воденият от Дан Петреску тим дебютира през този сезон в евротурнирите, а няколко месеца по-късно вече завоюва и първата си титла

Румънското футболно чудо Униреа Урчизени спечели първата си титла в местния шампионат, само три години, след като дебютира в елитната група.

Преди броени минути Униреа, който е създаден преди 55 години, победи с 2:1 при гостуването си на Тимишоара и кръг преди края е недостижим на върха, тъй като Динамо (Букурещ) загуби изненадващо у дома от Брашов с 0:2.

Двубоят в Тимишоара започна отлично за домакините, които са трети в класирането, и те поведоха в 27-ата минута чрез Бучур. През втората част обаче Униреа успя да обърне противника и след голове на Апостол (50’) и Биласко (66’) си осигури немислимия до скоро триумф. Воденият от Дан Петреску тим дебютира през този сезон в евротурнирите, а няколко месеца по-късно вече завоюва и първата си титла