3. УНИЖЕНИЕ! Леверкузен наниза пет на Борусия Дортмунд (ВИДЕО)

УНИЖЕНИЕ! Леверкузен наниза пет на Борусия Дортмунд (ВИДЕО)

"Жълто-черните" са на девет точки от Байерн, мераците за титла се изпаряват

Байер Леверкузен удари сериозно по амбициите на Борусия Дортмунд за титлата в Германия. "Аспирините" пометоха съперника си с 5:2 на неговия стадион в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. Поражението оставии "жълто-черните" на девет точки от водача в класирането Байерн. В същото време третия в таблицата Леверкузен записа трети пореден успех и вече е само на пет пункта от Борусия.

Двата отбора си размениха по един автогол до 16-ата минута. Първо Мануел Аканджи изненада домакините, но после Фримпонг върна жеста и илюзиите на Борусия.

Те продължиха четири минути, защото талантливият Флориан Виртц набързо върна аванса на Байер, а в 28-ата минута Роберт Андрих прати дортмундци в тежък нокдаун.

Осем минути след рестартирането на играта необичаен реализатор смълча трибуните - защитникът Джонатан Та. В 87-ата минута Муса Диаби довърши "жълто-черните" с пети гол, а в добавеното време Щефен Тигес частично отсрами домакините.

Интересното е, че Борусия беше без звездата си Ерлинг Халанд, а Матс Хумелс остана на пейката.