3. Унижение! Нюкасъл размаза Шефилд Юнайтед с 8:0 като гост (ВИДЕО)

Унижение! Нюкасъл размаза Шефилд Юнайтед с 8:0 като гост (ВИДЕО)

"Свраките" се подиграха с противника си

Нюкасъл разгроми Шефилд Юнайтед с 8:0 като гост. Осем различни играчи отбелязаха попаденията за "свраките", които вече имат девет точки и се изкачиха до 8-ата позиция в таблицата. Шефилд пък се свлече до 20-ото място със само една спечелена точка и 5:17 голова разлика.

Шон Лонгстаф откри резултата в 21-ата минута след асистенция на Антъни Гордън, който се появи на терена девет минути по-рано заради контузия на Харви Барнс. При гола останаха сериозни съмнения за игра с ръка на Гордън, но попадението бе зачетено.

10 минути по-късно Дан Бърн удвои след центриране на Кийрън Трипиър. Само четири минути по-късно Свен Ботман отбеляза трети гол във вратата на Шефилд Юнайтед.

В 56-ата минута Калъм Уилсън вкара четвъртото попадение в двубоя, като отново голът бе отбелязан с глава, както предишните два. Пет минути по-късно и Антъни Гордън се включи в головата фиеста, а в 68-ата минута Мигел Алмирон отбеляза шестия гол след прецизен удар в долния десен ъгъл.

Пет минути по-късно и Бруно Гимараеш се разписа с изстрел, попаднал в горния десен ъгъл на Уесли Фодарингъм. Осмото попадение бе дело на Александър Исак в 87-ата минута.

В сряда Нюкасъл приема Манчестър Сити в дербито от третия кръг на Карабао Къп, а във Висшата лига предстои двубой срещу Бърнли. Шефилд Юнайтед няма ангажимент за купата и ще гостува на Уест Хем на 30-ти септември.