3. Уотфорд детронира Арсенал насред „Емиратс” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уотфорд детронира Арсенал насред „Емиратс” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Носителят на ФА Къп отпадна от тазгодишното издание на турнира

Носителят на ФА Къп отпадна от тазгодишното издание на турнира!

Арсенал падна изненадващо вкъщи от Уотфорд с 1:2. С голове на Одион Игало и Адлен Гедиура през второто полувреме "стършелите" сложиха край на надеждите на "топчиите" да спечелят трофея за трета поредна година.

Няколко минути преди края на редовното време Дани Уелбек вкара за домакините, но това не бе достатъчно да бъде избегнато поражението.

По този начин бе прекъсната и серията на "артилеристите" от 15 поредни мача без загуба в турнира.

Уотфорд пък се присъедини към другите полуфиналисти - Евертън и Кристал Палас, а последният участник във финалната четворка ще се реши в двубоя между Манчестър Юнайтед и Уест Хем.

Още в деветата минута Оливие Жиру прати топката във вратата на Пантилимон, но попадението бе отменено заради засада на французина. Арсенал продължи да доминира през първата част, но така и не успяваше да създаде реални опасности пред вратата на гостите.

Най-чистото положение пропусна Мохамед Елнени в 31-ата минута, когато стреля много неточно от чиста позиция, а имаше възможност да намери и Жиру, който бе сам пред голлинията. Египтянинът провали още една добра атака на Арсенал в 41-ата минута, когато отново шутира неточно.

През първата част имаше и спорен момент, при който Паулища влезе остро в краката на Дийни, за което можеше да получи червен картон, каквито бяха претенциите на гостите, но главният съдия Андре Маринър дори не отсъди нарушение.

Пет минути след подновяването на играта "Уотфорд" нанесе своя първи удар. Дийнни продължи с глава след изпълнение на тъч, Игало се пребори с Паулища и стреля в далечния ъгъл, матирайки Давид Оспина.

Жиру бе близо до гол в 61-ата минута, когато засече отблизо остро центриране на Дарън Гибс отляво, но Пантилимон спаси. Две минути по-късно този пропуск бе наказан от "стършелите". Отново Дийни задържа много добре в наказателното поле, след което върна към Гедиура, който с мощен изстрел не остави шансове на Оспина.

Арсен Венгер предприе мерки да промени случващото се на терена и направи тройна смяна, пускайки в игра Дани Уелбек, Тио Уолкът и Алекс Иуоби на мястото на Елнени, Джоел Кембъл и Жиру.

В 87-ата минута Уелбек намали, след като бе изведе с пета от Йозил и преодоля отблизо Пантиломон. Това вдъхна увереност на домакините и те можеха да изравнят, но в продължението удар на Иуоби срещна гредата, а след това и Уелбек стреля встрани. В крайна сметка обаче "топчиите" отпаднаха от надпреварата.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)