3. Уотфорд на Славиша Йоканович издържа само 45 минути на „Стамфорд Бридж” (ВИДЕО)

Уотфорд на Славиша Йоканович издържа само 45 минути на „Стамфорд Бридж” (ВИДЕО)

Жозе Моуриньо направи две промени на почивката и Челси вкара три безответни гола, за да стигне до 4-ия кръг на ФА Къп

Челси надигра Уотфорд с 3:0 на „Стамфорд Бридж” и се класира за 4-ия кръг на ФА Къп. Бившият наставник на Левски Славиша Йоканович се изправи срещу Жозе Моуриньо и неговият отбор удържа нулево реми до почивката, но нямаше сили за повече и отпадна след попадения на Вилиян, Реми и Зума през втората част.

Моуриньо бе направил обещаните рокади след натоварения цикъл около Коледа и Нова година и Дидие Дрогба и Лоик Реми бяха титуляри, а „сините” имаха чудесни спомени от този турнир, в който триумфираха 4 пъти в последните 8 сезона.

Гари Кейхил засече неточно центриране от корнер в началните минути, но Специалния не бе доволен от липсата на голови положения и крещеше често на своите.

Уотфорд се задоволяваше да стои плътно прибран в защита, но Челси не се хвърляше масирано напред и така за „Стършелите” не оставаха шансове да контраатакуват. Достатъчно показателно е, че в 39-ата минута „сините” имаха внушителните 90% от владението на топката.

Гари Кейхил още веднъж стреля с глава в аут, а Моуриньо не чака никак дълго и още на почивката извади Оскар и Шюрле, за да пусне Вилиян и Диего Коща.

Уотфорд получи своите шансове докато Челси се нагаждаше към промените в схемата на игра. Първо Курт Зума изчисти точно навреме, а после Петър Чех, който днес пазеше на мястото на Куртоа, се разтегна максимално, за да отрази рикоширала топка, която се насочи към мрежата.

Челси спря устрема на своя гост две минути след спасяването на Чех. Резервата Вилиян овладя на границата на наказателното поле и сякаш с лекота намери далечния ъгъл за 1:0 в 58-ата минута.

Форестиери пропиля добър шанс и не достави финалния пас при добра контра, а в ответната атака Диего Коща с топовен изстрел нацели ръката на Каткарт, но домакините нямаха време за протести, защото Лоик Реми се обърна добре и насочи в мрежата за 2:0 точно в 70-ата минута.

Само две минути по-късно Аспиликуета центрира и Курт Зума засече със засилка с глава – 3:0.

До края Челси свали темпото и се забавляваше на терена, а Моуриньо бе доволен, че рокадите на почивката се оказаха успешни, а неговият тим уверено се насочи към 4-ия кръг на ФА Къп.

Диего Коща имаше един последен шанс за ново попадение, когато стреля от пряк свободен удар, но вратарят Бонд успя да избие в гредата.