3. Ураганът Левандовски помля Волфсбург с 5 гола за 9 минути (ВИДЕО)

Ураганът Левандовски помля Волфсбург с 5 гола за 9 минути (ВИДЕО)

Нападателят се появи като резерва и върна Байерн на върха

Нападателят на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски сътвори истинско чудо в двубоя от шестия кръг на Бундеслигата срещу Волфсбург. Полският национал влезе в игра през второто полувреме и само за 9 минути вкара 5 гола. Сблъсъкът на  "Алианц Арена " завърши при резултат  5:1.

С тази впечатляваща победа Байерн се върна на върха в класирането с 18 точки. Вторият Борусия (Дортмунд) е с 15 и мач по-малко. На третата позиция е Волфсбург с 11.

Баварците изостанаха с 0:1 до почивката, но след появата на Левандовски ситуацията драстично се промени. "Вълците" откриха с попадение на Даниел Калигури.

Роберт Левандовски влезе в историята на Бундеслигата, като стана първият футболист, който влиза като резерва, и вкара пет гола.

Постижението предизвика истински фурор в социалните мрежи. Редица футболни специалисти не пропуснаха да отбележат головата фиеста на поляка, като дори и се срещнаха мнения като: "Вече 8 минути и Роберт няма гол... Гуардиола трябва да е бесен!".

Нападателят стана и вторият чужденец в шампионата, който е вкарал толкова попадения  - за последно това направи Атли Едвалдсон за Борусия Дюселдорф.

Серията на Левандовски започна в 51-ата минута, като всяко от попаденията му бяха класно отиграни. Той можеше да вкара и шести, но Рикардо Родгирес изби негов удар от голлинията.

Съдията на двубоя не даде никакво добавено време, а дори наду свирката една минута по-рано.

Иначе "вълците" се надяваха да вземат първата си победа като гост на Байерн в първенството.