3. Уулвс излезе от зоната на изпадащите след успех над Нотингам, Фулъм и Борнемут врътнаха реми

Вижте и резултатите от двата мача

Уулвърхемптън се наложи над Нотингам Форест с 1:0 на „Молиню“ в мач от десетия кръг във Висшата лига. След този си успех „вълците“ излизат от зоната на изпадащите и се изкачват до 17-ото място в шампионата с актив от 9 точки, докато Нотингам остава закотвен на дъното с 5 пункта.

Мачът бе белязан от две отсъдени дузпи, по една за двата отбора. Разликата направи това, че Рубен Невеш отбеляза своята, докато Бренън Джонсън пропусна 11-метровия наказателен удар за Нотингам.

Първата по-опасна възможност се откри пред гостите, когато Скот Маккена се извиси над всички и стреля с глава, но ударът му премина на сантиметри над горната греда.

Адама Траоре напредна с топката в крака по десния фланг на атаката на Уулвс и центрира в наказателното поле, където Раян Аит-Нури засече с глава, но ударът не бе точен.

В 42-ата минута имаше претенции за игра с ръка в наказателното поле на „вълците“, но реферът направи знак, че играта трябва да продължи.

Съдията Томас Брамъл отсъди дузпа в полза на Уулвърхемптън в 56-ата минута. Рубен Невеш застана зад топката, стреля и отбеляза точно под плонжа на Дийн Хендерсън.

Реферът отсъди 11-метров наказателен удар и за Нотингам Форест след непремерен шпагат на играч на домакините в 76-ата минута. Бренън Джонсън се зае с изпълнението на дузпата, но Жозе Са блесна с брилянтна намеса.

В другата среща от Висшата лига, която се изигра по същото време, Фулъм и Борнемут завършиха при резултат 2:2 на „Крейвън Котидж“.