3. В Англия: Бербатов не може да замести Рууни, когато стане напечено

В Англия: Бербатов не може да замести Рууни, когато стане напечено

Британските медии дават малко над средната оценка на Митко за играта му срещу Стоук

Вчера стана ясно, че Димитър Бербатов не може да замени Уейн Рууни в големите мачове, пише авторитетното издание „Индипендънт”.

В обширен материал днес вестникът анализира равенството 1:1 между английския шампион Манчестър Юнайтед и Стоук Сити на „Британия Стейдиъм”.

В него българският голмайстор на Висшата лига започна за първи път като титуляр в Премиършип, заемайки мястото на контузилия се в последния момент Уейн Рууни.

Бербатов остана на терена до 70-ата минута и участва в атаката за единственото попадение в полза на „червените дяволи”, дело на Луиш Нани, а голямата част от британските медии оцениха представянето на българина с шестици по десетобалната система.

Официалният сайт на Манчестър Юнайтед пък пише, че Бербатов е бил „единственият източник на спокойствие" в ожесточената битка със Стоук, но „Индипендънт” потърси именно в българина причината за първите загубени точки от началото на сезона за 19-кратните английски шампиони.

„Бербатов определено не може да замени Уейн Рууни, когато на терена стане напечено”, пише изданието. „Стилът на българина е далеч от онова, което е нужно на всеки един тим в мач на „Британия”.

Той със сигурност не може да замести желанието и себераздаването на английския национал. Затова и Юнайтед се оттегли на почивка само с един гол преднина, дело на Нани, въпреки че бе значително по-добрият отбор през първото полувреме.

Тук някъде идва въпросът „Как би се справил Лео Меси на този стадион?”. Ако Стоук продължава със силните си изяви, може би съвсем скоро ще научим отговора”, допълва вестникът в заключение.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)