3. В АНГЛИЯ: Челси отстрани Барнзли за ФА Къп и е на четвъртфинал (ВИДЕО)

В АНГЛИЯ: Челси отстрани Барнзли за ФА Къп и е на четвъртфинал (ВИДЕО)

Следващият съперник е Шефилд Юнайтед

Челси се класира за 1/4-финалите на ФА Къп. Лондончани победиха с 1:0 Банзли като гости. Попадението бе дело на Тами Ейбрахам, който на пръв поглед се намираше зад защитата на домакините при подаването. Повторенията, обаче показаха, че голът е чист.

Мениджърът на Челси Томас Тухел беше дал почивка на някои от титулярите заради натоварената програма на отбора.

Барнзли можеше да поведе в резултата в 11-ата минута, когато Калъм Бритън бе изпуснат от защитата и стреля, но ударът му бе отразен от Кепа. Съдията подмина много спорна ситуация в 20-ата минута. Тоби Сибик фаулира Тами Ейбрахам в наказателното поле на Барнзли, но Мартин Аткинсън прецени, че няма основание да свири дузпа.

Домакините направиха нов пропуск в 45-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Челси Калъм Бритън стреля с глава, но топката премина встрани от десния стълб на вратата.

Калъм Хъдсън-Одой направи много добър пробив в 57-ата минута, когато преодоля трима играчи на Барнзли и стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Колинс. Пет минути по-късно удар с глава на Антонио Рюдигер не намери целта.

Единственият гол в срещата падна в 64-ата минута, когато Челси организира скоростна атака. Рийс Джеймс бе изведен зад гърба на отбраната на Барнзли, след което подаде към Тами Ейбрахам, който не пропусна да вкара.

Ейбрахам бе отново в центъра на вниманието в 78-ата минута. След центриране в наказателното поле на Челси, Кепа Арисабала излезе неразчетено, а Золбауер стреля, прехвърляйки вратаря, но Тами Ейбрахам успя да изчисти от голлинията.

На четвъртфиналите Челси ще се изправи срещу Шефилд Юнайтед на „Стамфорд Бридж“.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)