3. В АНГЛИЯ: Тотнъм устиска 0:0 с Евертън при завръщането на Конте във Висшата лига (ВИДЕО)

Арсенал записа трета поредна победа, Обамеянг пак изпусна дузпа

Тотнъм си тръгна с точка от гостуването на Евертън. Мачът от 11-ия кръг на на Висшата лига завърши 0:0. "Карамелите" бяха по-добрият отбор, но не успяха вкарат гол. В 61-ата минута съдията отсъди дузпа за домакините, но след намесата на VAR я отмени. Към края на мача натискът на Евертън се засили, но това доведе до пространства в тяхната половина. Три минути преди края влезлият като резерва Джовани Ло Селсо отправи хубав удар, но Пикфорд реагира блестящо и топката се удари в гредата. В добавеното време Мейсън Холгейт от домакините получи червен картон за нарушение срещу Хьойберг.

Мачът бе първи за новия мениджър на "шпорите" Антонио Конте в английския елит от края на сезон 2017/18 насам. Както е известно италианецът пое лондончани преди някоко дни, след уволнението на Нуно Еспирито Санто, като дебютира начело на отбора при успеха с 3:2 над Витес в груповата фаза на Лигата на конференциите. "Шпорите" заемат девето място в класирането на Висшата лига. Тотнъм пък е 11-и в класирането само с една точка по-малко от лондончани.

Арсенал записа трета поредна победа. Тимът на Микаел Артета спечели с 1:0 среку Уотфорд и се изкаци на до петото място вподреждането.

„Артилеристите“ започнаха по-добре, но ВАР отмени гол на Сака заради засада. В 34-ата минута Дани Роуз влизи неразчетено на Лаказет и го повали в наказателното после – дузпа. Обамеянг стреля силно, но Бен Фостър показа чудесен рефлекс и спаси. Това бе втори пореден пропуск за габонеца от бялата точка, след като той се провали и срещу Астън Вила преди два кръга. В 40-ата минута Юрай Куцка отне топката на Луконга пред пеналта, напредна и стреля, но топката премина встрани от вратата.

В 56-минута Емил Смит Роу се възползва от грешка при изнасянето на топката от съперника и добра игра на съотборника си Бен Уйт. Халфът шутира от границата на наказателното поле и не остави шансове на Фостър – 1:0. Така Смит Роу се разписа в трети пореден мач от Висшата лига. В 73-ата минута Мартин Йодегор стреля по диагонала, но малко преди голлинията Обамеянг чукна топката в мрежата.

Голът бе отменен заради засада на нападателя. 4 минути преди края „стълшелите“ пропуснаха златен шанс. Вратарят Аарън Рамсдейл сгреши, след като излезе извън пеналта, но не уцели топката, която попадна в Джошуа Кинг. Нападателят стреля от малък ъгъл, но не уцели празната врата. В 89-ата минута Куцка бе изгонен с втори жълт картон за нарушение срещу Тавареш. До края Луконга можеше да се разпише, но Фостър спаси. Това бе 10-и пореден мач без загуба за Арсенал във всички турнири.

В друг мач от Висшата лига, игран по същото време, Лийдс и Лестър завършиха 1:1.

Арсенал - Уотфорд 1:0

Лийдс - Лестър 1:1