3. В Билбао: Жирона отчая Атлетик в шоу с 5 гола (ВИДЕО)

В Билбао: Жирона отчая Атлетик в шоу с 5 гола (ВИДЕО)

Баските загубиха у дома с 2:3

Жирона победи с 3:2 като гост Атлетик Билбао в двубой от 23-ия кръг от Примера дивисион.

Каталунците поведоха на два пъти с по две попадения още в рамките на първата част, като домакините си вкараха два автогола.

Алейш Гарсия даде аванс за Жирона още в четвъртата минута, а четвърт час след това Оскар де Маркос прати топката във вратата на собствената си врата след удар с глава на Валентин Кастеянос.

Юри Берчиче върна едно попадение в полза на баските десет минути преди края на първата част, но рикошет в Мигел Весга върна двата гола аванс в полза на Жирона.

Иняки Уилямс пропиля две добри възможности за гол в полза на Билбао през втората част, а в 89-ата минута Раул Гарсия оформи крайния резултат в двубоя.

След този успех Жирона е на десето място в класирането с 30 точки, докато Атлетик заема седмата позиция в "Ла Лига" и има с 2 повече в своя актив.