3. В Дания: Мач на Ливърпул е сред разследваните от Европол

В Дания: Мач на Ливърпул е сред разследваните от Европол

Става дума за сблъсъка между Ливърпул и Дебрецен от Шампионската лига през сезон 2009/2010

Разбра се кой е един 380-те разследвани за уговорка мачове от Европол. Става дума за сблъсъка между Ливърпул и Дебрецен от Шампионската лига през сезон 2009/2010, игран на „Анфийлд”, твърди датският вестник "EkstraBladet”.

През същия сезон унгарския тим стигна до груповата фаза, след като отстрани най-популярния български отбор Левски (2:1 за Дебрецен в първия мач в София и 2:0 в реванша). "Ekstra Bladet" твърди, че преди мача с Ливърпул вратарят на унгарците Вукашин Полексич е получил пари, за да пусне минимум три гола.

Сумата е била връчена на черногорския страж от членове на престъпен синдикат, които са заложили при букмейкъри, че Дебрецен ще инкасира повече от 2 попадения. Те обаче са похарчили парите си напразно в случая, тъй като Ливърпул съумя да вкара само едно попадение, автор на което стана Дирк Кайт.

През целия мач англичаните нанесоха общо седем удара в очертанията на вратата на Полексич, а през второто полувреме Стивън Джерард уцели греда.

Изданието припомня, че Полексич бе уличен и наказан заради подкуп и преди мача с Фиорентина в същата надпревара. Тогава той пусна четири гола през първото полувреме, вследствие на което разследван през 2010 г. и изхвърлен от футбола за две години заедно с унгарския си съотборник Мешарос Норберт, който също бе уличен, че е включен в схемата. Впоследствие Полексич обжалва санкцията в спортния съд, но наказанието му бе потвърдено.

Novsport.com припомня, че в понеделник Европол съобщи, че са разкрити 380 уредени мача в Европа след "най-голямото разследване" на подобни случаи, като веднага стана ясно, че един от тях е игран в Англия и е от груповата фаза на Шампионската лига.

Мактоминей: Конте запали огъня