3. В ДЕРБИТО НА ИТАЛИЯ: Ювентус подчини непобедимия Интер на "Меаца"! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отмениха гол на Роналдо, шампионите поведоха в класирането

Ювентус нанесе първа загуба на Интер от началото на сезона! Шампионите спечелиха с 2:1 дербито от 7-ия кръг на Серия "А" и поведоха в класирането. "Бианконерите" имат 19 точки, с една повече от миланския гранд.

Паоло Дибала откри за шампионите, а Лаутаро Мартинес изравни от дузпа. Гол на Кристиано Роналдо беше отменен. Португалецът удари и греда. Сенси от домакините пък се контузи и трябваше да бъде сменен принудително. И всичко това само за едно полувреме. След почивката нямаше толкова екшън. Двата тима обаче до последно не се отказаха да търсят победата. Късметът се усмихна на Юве, който спечели с гол на Гонсало Игуаин.

Мачът на "Джудзепе Меаца" стартира перфектно за Ювентус. Още в 4-ата минута Дибала с удар между краката на Милан Шкриняр прати топката в далечния ъгъл на вратата, пазена от Самир Ханданович - 0:1. Скоро след това силен шут на Роналдо от границата на наказателното поле се отби в напречната греда.

Отговорът на домакините не закъсня. В 18-ата минута Лаутаро беше точен от дузпа, свирена за игра с ръка на Матайс де Лихт. В 28-ата аржентинецът можеше да се разпише за втори път в мача, но Шчесни отрази удара му. Контузия в слабините принуди Стефано Сенси да напусне терена в 34-ата минута. На негово място се появи Матиас Весино.

Роналдо вкара в 42-ата минута. Попадението обаче беше отменено заради засада на Дибала, който му асистира. В добавеното време аржентинецът падна на ръба на наказателното поле след посягане на Диего Годин, но главният съдия подмина ситуацията. На влизане в тунела на почивката настана меле между играчи на двата отбора.

Втората част започна по-добре за шампионите. Първо шут на Федерико Бернардески беше уловен от Ханданович, а после Роналдо стреля в аут. В 56-ата минута Сами Кедира изведе Дибала и той беше спрян от вратаря. Топката се върна в аржентинеца, но този път я прати над вратата.

В 62-ата минута Сари пусна в игра Игуаин за сметка на Бернардески. Пет след това Матиас Весино отправи страховит шут, Счесни не мръдна, но топката рикошира в Де Лихт и гредата и не попадна във вратата. Гостите отговориха в следващата атака с изстрел на Кристиано от малък ъгъл, който стражът изби.

В 80-ата минута Юве стигна до победния гол. Роналдо с къс пас намери Родриго Бентанкур и той изведе Игуаин. Нападателят овладя, след което простреля Ханданович.

До края Интер натисна, но Счесни спаси удар на Весино, с което се изчерпа най-интересното в големия мач на Италия.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ИНТЕР: Ханданович, Годин, Де Врай, Скринар, ДАмброзио, Барела, Брозович, Сенси, Асамоа, Лаутаро, Лукаку

ЮВЕНТУС: Шчесни, Куадрадо, Бонучи, Де Лихт, Алекс Сандро, Кедира, Пянич, Матюиди, Бернардески, Дибала, Роналдо

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1