3. В Гърция: Челси разби Панатинайкос с 4:1 (ВИДЕО)

В Гърция: Челси разби Панатинайкос с 4:1 (ВИДЕО)

„Сините“ громят с резервите в Лига на конференциите, Фликс и Мудрик блестят

Челси разби като гост Панатинайкос с 4:1 в мач от Лига на конференциите.

„Сините“ от Лондон излязоха на практика с втория си състав, а своя шанс най-силно сграбчиха Жоао Феликс и Михайло Мудрик, които бяха основни действащи в Гърция.

Португалският национал откри резултата в 22-ата минута след прецизно подаване от Мудрик, а украинецът сам отбеляза втория гол 4 минути след почивката.

После отново Феликс след пас на Мудрик в 55-ата минута, а Кристофър Нкунку добави четвърти гол за лондончани в 59-ата минута от дузпа.
Почетният гол за домакините падна в 70-ата минута и бе дело на Факундо Пелистри.

Успехът бе втори поред за Челси в турнира и след него лондончани оглавиха временното класиране с пълен актив от точки, като по 6 имат още 5 отбора, но „сините“ са с най-добра голова разлика – 8:3.

Панатинайкос е 29-и в класирането с актив от една точка. Към елиминациите продължават водещите 24 отбора, а първите осем пропускат първия кръг.

Жонатан Иконе вкара два гола, а Лукас Куарта и Робин Госенс се разписаха по веднъж за победа на Фиорентина с 4:2 срещу Санкт Гален, което изкачи италианците на второ място. Трети е Витория Гимараеш след победа с 2:1 над Юргорден, а на четвърто място е Ягелония, който надви с 2:0 Петрокуб. Хартс, Рапид Виена и Легия Варшава също са с по шест точки след победи днес.

Българският национал Георги Костадинов не се появи в игра при поражение на кипърския АПОЕЛ Никозия с 0:1 срещу босненския Борац Баня Лука. Австрийският халф Щефан Савич вкара единствения гол в 63-та минута и така АПОЕЛ остана на 25-о място в класирането с една точка и една позиция зад плейофите.

В Андерлехт: Хвърчат бутилки, феновете на Лудогорец бесни на съдията (ВИДЕО)